Anasayfa » Güncel » İngiltere Havalimanı Barlarının Açılış Saatleri Değişecek Mi?
Güncel

İngiltere Havalimanı Barlarının Açılış Saatleri Değişecek Mi?

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
8 Kasım 2018

İngiltere,  havalimanındaki barları yolcularının hizmetine açma saati olarak yakın zamanda önemli bir değişime gidebilir. Günümüzde yolcuların 7 gün 24 saat hizmetinde olan barlar, saat 22.00’den sonra hizmet vermeye başlayabilir.

Değişim Nedeni: Havayollarının Talebi

Yolcularını daha zinde karşılamak ve onlara sağlıklı hizmet vermek isteyen Ryanair ve easyJet gibi havayollarının bu değişim talepleri dikkate alındı. Talebe karşılık İngiliz Hükümeti ise öncelikle havalimanında bar işletme lisanları bulunan mekanları kontrol etme ve gerek görüldüğü takdirde de açılış saatlerini yeniden düzenleme kararı aldı.

 

Tatil Keyiflerine Havalimanından Başlayan Seyahatseverler

Özellikle belirtmek gerekirse, havalimanlarında içki satış yasağı yürürlüğe girmeyecek. Yasa gündeme geldiği takdirde günün çok erken saatlerinde tatillerinin keyfine havalimanlarında başlamak isteyen seyahatseverleri etkiliyor olacak.

İngiliz Sivil Havacılık otoritelerine göre; geçtiğimiz yıllarda alkol alımına doğru oranla yolcuların seyahatleri ile ilgili yaşadıkları sıkıntıların sayısında önemli bir artış bulunuyor.

Ryanair Havayolları şirketi, geçtiğimiz sene yaptıkları bir açıklamada “..havalimanı barlarının sınırsızca içki satabiliyor olması ve yolcuların güvenlik unsurlarını hiç düşünmemeleri kabul edilemez” demişti. Bahsekonu havayolu özellikle gecikmeli uçuşlar için önlem alınması gerektiğini de savundu.

İngiltere Hükümeti buna karşılık bir araştırma başlatarak, konu ile ilgili yolcuların da 3 ay süresince fikirlerini sunabilmelerine imkan tanıdı.

Biz de merakla sonucunu bekliyoruz.

Not: Yasalar gereği İngiltere’de uçuşlara alkollü katılan yolcuların güvenlik ihlalleri sonucu 2 ila 5 yıl arasında hapis cezası alabilmeleri mümkün.

 

İngiltere Hükümeti buna karşılık bir araştırma başlatarak, konu ile ilgili yolcuların da 3 ay süresince fikirlerini sunabilmelerine imkan tanıdı.

Biz de sonucunu merakla bekliyoruz.

Not: Bir diğer taraftan, yasalar gereği İngiltere’de uçuşlara alkollü katılan yolcuların güvenlik ihlalleri sonucu 2 ila 5 yıl arasında hapis cezası alabilmeleri bile mümkün.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön