Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » İngiliz Öğrenciler Marmaris Turizmini Geliştirecek
Destinasyonlar

İngiliz Öğrenciler Marmaris Turizmini Geliştirecek

İngiliz Öğrenciler Marmaris Turizmini Geliştirecek
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
4 Temmuz 2015

Turizm kentlerinden Muğla’nın Marmaris ilçesinde “Kırsal Turizm” potansiyeli araştırılıyor. Bölgeye gelen ziyaretçilerin Marmaris’ten beklentileri ortaya konacak.

Marmaris Belediyesi ve İngiltere Leeds Üniversitesi işbirliği ile yürütülen çalışma, bölgenin kırsal turizm potansiyelinin araştırılması ve geliştirilmesine yönelik olacak. Leeds Üniversitesi öğrencileri, önümüzdeki 1 ay boyunca bölgedeki mahalle muhtarları ile çalışma gerçekleştirecek.

Marmaris’in kırsal turizmden yeterli payı alması için yürütülen proje kapsamında İngiltere’nin Leeds Üniversitesi’nden öğrenciler ağırlanıyor. Bölgeye gelen Alessia Martini, Sylwia Trabka ve Amelie Herzel’den oluşan öğrenci araştırma ekibi turizmin geliştirilmesine yönelik çalışmalarda bulunacak. Araştırmalar 1 ay sürecek.

Proje hakkında bilgi verilmesi amacıyla düzenlenen basın toplantısına Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan ve Marmaris Belediyesi Özel Kalem Müdürü Sedat Kirt’in yanı sıra Leeds Beckett Üniversitesi öğrencileri ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını üstlenen Sedat Kirt, çalışmaların aslında Güney Ege Kalkınma Ajansı desteği ile 3 yıl önce başlatıldığını söyledi. Bölgedeki asıl zenginliğin Marmaris merkezinden ziyade köylerde olduğunu dile getiren Kirt, çalışmalardan olumlu sonuçlar aldıklarını belirtti.

Öğrenciler bölgenin sahip olduğu değerler üzerinde çalışacak. Geliştirilen proje sonuçları tur operatörleri aracılığı ile pazarlanacak. Görevli olarak bölgeye gelen araştırmacılar, ayrıca bölge insanının sahip olunan zenginliğin farkında olup olmadıklarını belirleyecek. Ayrıca, bölgeye tatile gelen turistlerin bölgede görmek istedikleri ve beklentileri de çalışmanın konusu arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön