Anasayfa » Güncel » IKEA İsveç’te Müze Açıyor
Güncel

IKEA İsveç’te Müze Açıyor

Ceyda Arınç
Ceyda Arınç
25 Haziran 2016

Tüm dünyanın gözdesi ekonomik mobilya ve ev aksesuarları markası IKEA, 30 Haziran’da resmi olarak,   Güney İsveç’teki ilk mağazasının içinde- Älmhult’ta – müze açıyor. Bundan öncesinde Paris’te restoran açtığı haberini paylaşmıştım. 

Foto: IKEA- Kurucu Ingvar Kamprad

Foto: IKEA- Kurucu Ingvar Kamprad

Ingvar Kamprad’ın mucizesi ve dünyayı saran marka, II. Dünya Savaşında ortaya çıkmış bir dehanın ürünü. Kamprad, ilk mobilyasını 1943’te tasarlamaya başladı ancak 1948’e kadar hiç satmadı ve ilk mağazasını da Älmhult’ta, 1953’te açtı. 

Ingvar Kamprad'ın Para Kutusu/ Foto: IKEA

Ingvar Kamprad’ın Para Kutusu

Daha da güzel günler geçirmesini dileyeceğimiz Kamprad, şimdi 90 yaşında ve multi-milyarder. Müzede yer alacak en güzel, değerli ve enteresan parça ise, Kamprad’ın ilk sattığı mobilyalardan elde ettiği parayı sakladığı puro kutusu. 

IKEA 1970ler Oturma Odası

1970ler Oturma Odası

 

Sergilenen IKEA köftesi/ Foto: IKEA

Sergilenen Köfte

 

1970ler SIRIKIT Sofa

1970ler SIRIKIT Sofa

 

Müze, büyük bir ambar alanına yayılmış, şirket tarihi ve ürünlerini kapsayan bir sergi şeklinde ve markanın meşhur köftelerini sunan bir restorana sahip. Müzede öne çıkan ürünler, BILLY kütüphaneler ve KLIPPAN kanepeleri ve markanın ürünlerini montajlayan herkesin 1958’den beri aşina olduğu; IKEA Allen-anahtarı. 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön