Anasayfa » Güncel » İhtiyacınız Olmayacak: El Bagajınızı Bunlarla Doldurmayın
Güncel

İhtiyacınız Olmayacak: El Bagajınızı Bunlarla Doldurmayın

ihtiyaciniz-olmayacak-el-bagajinizi-bunlarla-doldurmayin
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
20 Ocak 2016

Tatile giderken hazırlık aşaması sizi oldukça zorluyor olabilir. Eğer yalnızca bir el bagajı ile yollara düşecekseniz, daha çok dikkat etmenizde fayda var. İşte el bagajınızı hazırlarken ‘ya ihtiyacım olursa’ diye yanınıza aldığınız ancak sayılı kez kullanacağınız belki de hiç kullanmayacağınız eşyalar…

Aslında her gün için ayrı bir kıyafete ihtiyacınız yok. Yanınıza aldığınız kıyafetlerin katını bile bozmadan geri getirdiğiniz oluyordur. Peki bavulunuzu hafifletecek diğer detaylar neler?

  • Banyo malzemelerinin tümüne gerek var mı?

Çantanızı hafifletin… Ve rahatlığın keyfini sürün. Gittiğiniz otelde zaten işinize yarayacak olan şampuan ve duş jeli gibi malzemeler sunulacak. Bir de sizin büyük bir paket şampuan taşımanız yine yalnızca ağırlık olarak kalacak.

  • Peki ya saç maşası ve düzleştiricisi..

Evet akşam dışarı çıktığınızda şık olmak istiyorsunuz. Makyaj malzemesi ve saç maşası gibi tüm eşyalar sizi bu şıklığa ulaştıracak. Ancak yalnızca akşam için işinize yarayacak ve gün içinde plajda asla kullanamayacağınız bu malzemelerin hepsini birden taşımanıza gerek var mı?

Sadece işinize yarayacak kadarını seçmeyi deneyin. Hem tatilde doğallığın tadını çıkarmış hem de bavulunuzda boş yerler açmış olacaksınız.

  • Kitap mutlaka olmalı, peki ya kitap-lar?

Evet yanınıza bir kitap almanız yolculuğunuzu mükemmel hale getirebilir. Ancak kısacık bir tatil için yanınıza alacağınız kitap sayısını “gerçekten okuyacağınız” kadarı ile belirlemenizde fayda var.

Belki de yanınızdaki kitabı okuyamadan, gittiğiniz yerde tarihi bir kitapçıdan baskısı olmayan aradığınız bir kitabı bulursunuz. Şansınız bol olsun…

  • El ve yüz havluları…

Çantanıza plaj havlunuzu alabilirsiniz. Ancak el yüz havlusu ve banyo havlusu taşımanız gereksiz olacaktır. Birçok otelde odada kullanacağınız havlular standart olarak hazır bulunuyor.

El bagajınızı sadece ‘gerçekten’ kullanacaklarınızı yerleştirmek için kullanmaya çalışın. Bunun rahatlığını yaşadığınızda bir sonraki seyahatinizde de aynı şekilde hareket edeceksiniz.

Çantanızın hafiflik derecesi sizin özgürlük dereceniz demek…

İyi tatiller!

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER