Anasayfa » Seyahat Sektorü » Cruise » İDO Yolcuları Engel Tanımayacak
Cruise

İDO Yolcuları Engel Tanımayacak

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
5 Aralık 2017

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), yolcularına verdiği önem doğrultusunda hizmet kalitesini artırmaya devam ediyor. Engelli dostu gemiler ile İDO, engelleri aşmak istiyor.

 

İDO, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ile işbirliği yapıyor

İDO, TOFD işbirliği kapsamında ilk olarak Pendik – Yalova hattında hizmet veren feribotlarını engelli dostu gemilere çevirdi. Sadece gemilerini değil, yolcuların konforunu artırmak için iskeleler ve terminaller de yenilenecek.

İlk olarak bilet gişesi tekerlekli sandalye ile erişime mümkün hale getirildi. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu değişimden ilk olarak Pendik – Yalova hattında hizmet veren feribotlara geçişte faydalanılabilecek.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin danışmanlığı ile sürdürülen bu çalışmalar kapsamında feribotlardaki asansörlerin sayısı da artırılıyor.

TOFD Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya, iyileştirme çalışmalarını yakından izlemek için bizzat İDO’nun Pendik İskelesi ile Recep Tayyip Erdoğan feribotunu ziyaret etti.

İskele girişinden, yolcu bekleme salonuna, gemi girişinden, üst katta bulunan yolcu salonuna kadar tüm düzenlemeler hakkında yorum ve önerilerde bulundu.

 

İDO Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Hande Ergünlü ise çalışmalar ile ilgili olarak:

Bu konuda alınacak çok mesafe var. Biz İDO olarak mesafeleri ve engelleri aşmakta kararlıyız. Bu amaç ve hevesle başladığımız iyileştirme çalışmaları kapsamında bu hattımızda hizmet veren Recep Tayyip Erdoğan ve Fatih Sultan Mehmet-1 gemilerimizde, sadece tekerlekli sandalye kullanan misafirlerimizin değil; hasta ve yaşlılarımızın, basamakları çıkamayacak durumda olan misafirlerimizin de kullanabileceği bir sandalye asansör düzeneği ekledik. İskele ve gemi girişlerindeki rampa ve kapıları buna göre düzenledik. Yolcu salonunda Semra Hanım’ın önerileri ile engelli yolcu alanı oluşturarak sabitleme mekanizmaları hazırladık. Akabinde iskeledeki yolcu bekleme salonuna engelli tuvaleti de yapacağız. diye konuştu.

Tüm bu çalışmaların diğer gemi ve iskelelerde süreceği müjdesi verildi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön