Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » İbiza Yerine Mykonos: Dünya Ünlülerinin Tercihi
Destinasyonlar

İbiza Yerine Mykonos: Dünya Ünlülerinin Tercihi

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
24 Ağustos 2017

Grace Kelly’nin 1960 yılı ziyaretinden beri Yunan adası Mykonos ünlülerin ilgisini çekmişti. Ancak hiçbir zaman günümüzde olduğu kadar ünlü akınına uğramamıştı.

Dünyaca tanınmış isimler tatil için Mykonos’a geliyor. Geçmişte Brigitte Bardot, Jacqueline Kennedy Onassis ve yukarıda da bahsettiğimiz Grace Kelly gibi isimlerin de tercihi olmuştu.

 

İlerleyen zamanlarda ise ünlülere ait helikopterler, özel yat ve jetler adayı adeta istila etti.

Sadece geçtiğimiz senelerde Russell Crowe, Leonardo DiCaprio, Alessandra Ambrosia, Paris Hilton, Gerard Butler, Ariana Grande ve Mariah Carey’i ağırlayarak popülaritesini gittikçe artırdı. Atina’da bir gece kulübü açan Lindsay Lohan da sık sık ada plajlarında boy gösteren ünlü isimler arasında.

 

Bu yazın temmuz ayında Bella Hadid ve Kendall Jenner tatil için Mykonos’u tercih edenlerden.

2013 yılı ile 2016 yılı rakamları kıyaslandığında Mykonos Havalimanına gelen uluslararası yolcu sayısı neredeyse ikiye katlanmış durumda.

 

Ünlülerin İbiza ile ilgili olarak “çok pahalandı ve sırf VIP odaklı oldu” diyenler ve bu sebeple de Yunan Adası’nı tercih ettiğini söyleyenler var.

Yunanistan’daki ekonomik krize rağmen Mykonos beş yıldızlı tatil yerleri ile dolu.

Mel Gibson, Sharon Stone ve Linda Evangelista da gelen ziyaretçiler arasında.

 

Stefano Gabbana (Dolce & Gabbana) gibi bazı isimler ise adaya ayak basmadan, özel yatlarını Mykonos sahiline demirlemeyi tercih etmekte.

Öyle ya da böyle yazın en yoğun zamanlarını yaşayan adada her an, her yerde bir ünlü görmek mümkün. Uzun yaz gecelerinde partileri kaçırmayan bu ünlülerin de kısa vadede ardı arkası kesilmeyecek gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön