Anasayfa » Seyahat Sektorü » Ev Turizmi » HotelTonight’ı Satın Alan Airbnb Otel Rezervasyon İşine de Girdi
Ev Turizmi

HotelTonight’ı Satın Alan Airbnb Otel Rezervasyon İşine de Girdi

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
11 Mart 2019

Bu yıl içerisinde ABD’de hisselerini  halka arza hazırlanan dünyanın en popüler online oda ve ev kiralama platformu Airbnb; otel rezervasyon uygulaması HotelTonight’ı bünyesine katarak otel rezervasyon işine de adım attı.

Turizm dünyasının en hızla büyüyen sektör oyuncularından online oda/ev kiralama ve rezervasyon servisi Airbnb, otel rezervasyon uygulaması HotelTonight’ı satın aldı. Kullanıcıların indirimli otel odalarında son dakika rezervasyonu yapmasını sağlayan HotelTonight uygulaması, 2010 yılında piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren 15 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirildi.

Bu satın alma adımıyla ev kiralamanın ardından, otel rezervasyon işine de girerek iddiasını büyüten Airrbnb tarafından; anlaşmanın şartlarına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak konuya yakın kaynakların New York Times’a verdiği bilgiye göre; Airbnb bu satın alma için HotelTonight’ın son değerleme tutarı olan 465 milyon dolarlık bir ödemeyi gözden çıkardı.

HotelTonight ile ilgili görsel sonucu

Airbnb’nin tarihindeki en büyük satın alma

2008 yılında San Francisco’da kurulan, son 11 yılda 20 satın almaya imza atmıştı. Ancak bu tutar Airbnb tarihindeki en büyük satın alma olarak kayıtlara geçti. Şirket HT’de yer alan habere göre, bu yıl içinde ABD’de borsaya açılmaya hazırlanan Airbnb, şu ana kadar 15 turda toplam 4.4 Milyar Dolarlık yatırım çekti. Son yapılan yatırım sonrası Airbnb’nin değeri de 38 Milyar Dolara ulaşmıştı.

Satın alma sonrası HotelTonight’ın kurucu ortağı ve CEO’su Sam Shank Airbnb’nin evlerden sorumlu başkanı Greg Greeley’nin alt kademesinde yer alacağı belirtildi. 2010 yılında kurulan HotelTonight; Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ile Asya-Pasifik pazarlarında özellikle iş seyahtlerine yönelik olarak son dakika otel rezervasyonları üzerine odaklanıyor.

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön