Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Hoş geldin 2016: Geçen Yılın En İyi Noel Pazarları
Destinasyonlar

Hoş geldin 2016: Geçen Yılın En İyi Noel Pazarları

hos-geldin-2016-gecen-yilin-en-iyi-noel-pazarlari
Beste Eşerler
Beste Eşerler
2 Ocak 2016

 

Bu sabah, yepyeni bir yıla yeni umutlar, büyük beklentiler ve geçen yıldan aklımızda kalan hatıralarla uyandık; tabi dün geceden kalan baş ağrısını da unutmamak lazım. Biz de Turizm Global ailesi olarak size benzersiz bir yıl dilerken, bir de geçen yılın en güzel yılbaşı geleneğini sizin için bir araya getirdik: Noel pazarları.

Fransa’dan İsviçre’ye, işte karşınızda en ışıltılı ve tabi lezzetli 2015 Noel pazarları. Yerli gelenekler ve biraz da kalabalıkla bir araya gelince bu pazarlar hiç şüphesiz bir sonraki yılın Aralık ayında sizi doğruca Avrupa’ya yönlendirecek. İşte, başlıyoruz!

hos-geldin-2016-gecen-yilin-en-iyi-noel-pazarlari1_tg

Strazburg

Strazburg, Fransa

Küçük Paris olarak da adlandırılan bu Fransız şehrinin her noktasının kendine has bir özelliği var; ama Aralık ayı hiç şüphesiz en özeli… Benzersiz mimarisi ve şehrin güzelliği –bunun nereden geldiğine her ne kadar emin olamasak da- Fransız ve Alman kültürünü bir araya getirince yaşayabileceğiniz en özel Noel deneyimini size sunuyor.

hos-geldin-2016-gecen-yilin-en-iyi-noel-pazarlari

Paris

Paris, Fransa

Tamam, her ne kadar turistlerin en popüler destinasyonu olsa da Noel’de tüm karmaşaya rağmen hala güzel bir yer varsa o da Paris. Concorde Meydanı’ndan başlayıp Champs-Elysée’nin ortalarına kadar devam eden büyük Noel pazarı ise şüphesiz görülmeye değer.

hos-geldin-2016-gecen-yilin-en-iyi-noel-pazarlari3_tg

Kopenhag

Kopenhag, Danimarka

Danimarka’nın Noel dekorasyonu, süslemesi ve tabi etkinlikler… Göl üzerinde gerçekleştirilen Noel akşamına özel ışık şovunu sakın kaçırmayın deriz.

hos-geldin-2016-gecen-yilin-en-iyi-noel-pazarlari4_tg

Zürih

Zürih, İsviçre

Öyle bir Pazar düşünün ki direkt ana istasyonda kurulmuş ve Swarovski ile süslenmiş kocaman bir yılbaşı ağacı da sizi beklesin… Aynı zamanda, Zürih Noel pazarı, Avrupa’nın en büyük pazarlarından biri olarak kabul ediliyor.

hos-geldin-2016-gecen-yilin-en-iyi-noel-pazarlari5_tg

Basel

Basel, İsviçre

Eğer lapa lapa yağan karın yanı sıra biraz da romantizm arıyorsanız, Basel pazarı tam size göre. Çünkü İsviçre’nin Basel kentinde bulunan iki Noel pazarı, atmosferi ve tabi özenle yapılmış dekorasyonlarıyla Avrupa’nın en romantik pazarları olarak seçilmiş. İsviçre’ye özgü Läckerli -zencefil çöreği- ve waffle denemeyi unutmayın!

hos-geldin-2016-gecen-yilin-en-iyi-noel-pazarlari6_tg

Manchester

Manchester, İngiltere

Noel pazarı demişken en güzel Noel geleneklerine sahip ülkelerden biri olan İngiltere’yi asla unutmamak lazım. Her ne kadar Manchester’da bir tane pazar bulunmuyor olsa da var olan tüm pazarlar şehrin Noel ruhunu oluşturuyor. Şehrin her noktasında bulunan pazarlar ile Manchester, diğer Avrupa ülkeleri arasında da özel bir yere sahip.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön