Anasayfa » Güncel » Hilton’un Yeni Oteli Batum’da!
Güncel

Hilton’un Yeni Oteli Batum’da!

Hilton'un Yeni Oteli Batum’da!
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
20 Mayıs 2015

Hilton Hotels & Resorts’un yeni oteli, Gürcistan’ın liman kenti Batum’da kapılarını açtı.

Şehir merkezine kurulan Hilton Batum’da, 15’i suit toplam 247 oda bulunuyor. Misafirlerini modern bir tasarımla karşılayan otel, Karadeniz ve dağ manzarasına sahip.

Hilton Worldwide Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı ve Başkanı Simon Vincent, Batum’daki ilk otelin açılmasından duyduğu heyecanı dile getirdi. Vincent, sahip olduğu tarım çeşitliliği ile önemli bir liman ve ticaret kenti olan Batum’un artık bir turizm merkezi haline geldiğini söyledi.

Şehrin merkezinde inşa edilen otel, 6 Mayıs Parkı ve Batum Sahil Parkı Bulvarı’na 50 metre mesafede yer alıyor. Otelde konaklayan misafirlerin kolaylıkla ulaşabilecekleri bar,kafe ve restoranlar yürüme mesafesinde. Sanat ve tarih gezileri yapmak isteyenler için ise, yakın çevrede Batum Sanat Müzesi, Batum Botanik Bahçesi, Gonio Apsaros Kalesi ve Mtirala Ulusal Parkı gibi turistik merkezler bulunuyor.

Hilton Batum, havalimanına da 6.8 km mesafede yer alıyor. Ulaşım bakımından oldukça merkezi konumda bulunan otel, tren istasyonuna ise 8 km mesafede.

Batum’un Gürcistan’ın en güzel kentlerinden biri olduğunu söyleyen Hilton Worldwide’ın Üst Düzey Markalardan Sorumlu Global Başkanı Rob Palleschi, şehrin Karadeniz’in önemli turist merkezleri arasında olduğunu söyledi. Palleschi, tasarımı ve manzarası ile dikkat çeken Hilton Batum’un, büyümesini sürdüren Hilton’un portföyüne renk kattığını belirtti.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön