Anasayfa » Girisimler » Hilton’dan Otelcilikte Devrim Yaratacak “Akıllı Otel Odası”
Girisimler

Hilton’dan Otelcilikte Devrim Yaratacak “Akıllı Otel Odası”

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
21 Mayıs 2018

Dünyaca ünlü oteller zinciri Hilton, her misafirin tercihlerini tanıyıp kendini ona göre ayarlayan “Akıllı otel odası” prototipini deniyor. Akıllı odaların önümüzdeki yıldan itibaren misafirlere hizmet vermesi planlanıyor.

Otelcilik sektörüne adapte edilen yeni teknolojiler, kullanıcıların belirli bir tecrübeyi kendi tercihlerine göre yaşayabilmesini sağlamaya başladı. Dünyanın önde gelen otel zincirlerinden Hilton, tam da bu cümleyi dolduracak bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Akıllı otel odası…
Ünlü otel grubunun üzerinde çalıştığı bu yeni eğilim; netflix içeriğinden, yatak odasındaki ışıkların ortamı ne derece aydınlattığına, tercihe göre hazırlanan mini buzdolabından, odanın duvarlarının nelerle süslendiğine kadar ayrıntılı tercihleri içerecek.
hilton smart room ile ilgili görsel sonucu

Hilton Hotels, mimaride uygulanan son teknolojik gelişmelerle evlerde yavaş yavaş yaygınlık kazanan bu yeni uygulama sayesinde, rakiplerine fark atmayı da başaracak. Şirketinin planlarına göre, artık otel odaları anında, gelen misafire göre bireyselleşecek.

“Akıllı otel odaları”, gelen misafirin tercihlerini öğrenerek, kendini ona göre düzenleyecek. Örneğin; oda misafirinin tercih ettiği sıcaklıkta olacak. Misafirin tercihine göre netflix içeriği yükleyecek ya da mini buzdolabında sunulan içecekleri misafirin tercihine göre doldurmak gibi unsurları kapsayacak. Bunun için de, misafirlerin tercihlerini rezervasyon sırasında Hilton Hotels’e bildirmesi yeterli olacak. Bu gibi bireysel tercihler, bir uygulama ile belirtilecek. Müşterinin tercihleri kaydedilerek, bir sonraki rezervasyondaki zaman kaybı ortadan kaldırılacak.

Hilton, bu iddialı uygulaması için test oteli olarak Memphis, Tennessee’yi seçti şirket, önümüzdeki dönemde farklı noktalarda da denemeler yapmayı düşünüyor. Testler sırasında konuklar, odadaki temel olanaklardan faydalanmak için uygulamayı simüle eden uzaktan kumandaları kullanıyorlar.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön