Anasayfa » Güncel » Hilton’dan 2018’de 9 Yeni Otel Yatırımı
Güncel

Hilton’dan 2018’de 9 Yeni Otel Yatırımı

Hilton’dan 2018’de 9 Yeni Otel Yatırımı
Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
30 Ocak 2018

Türkiye’de kendine ait beş markası ile hizmet veren Hilton Oteller Grubu, bu 2018 yılı içerisinde 9 yeni otel açacağını duyurdu.

2018 yılının ilk günleri itibariyle turizm işletmeleri yeni hedeflerini ardı ardına açıklamaya devam ediyor. Son olarak  Hilton Türkiye Ülke Müdürü Armin Zerunyan, Hilton’un 2018’de 9 yeni otel açacağını söyledi.

Turizm sektöründeki gelişmeler ve grubun hedefleri hakkında bilgi veren Armin Zerunyan, Hilton Grubu’nun Türkiye’de beş markası ile Hilton Resort, Conrad, Double Tree by Hilton, Hilton Garden İnn ve Hampton ile bulunduğunu belirtti.

Planlama aşamasında 27 yeni otel

Zerunyan’ın verdiği bilgilere göre 57 otelde bulunan yatak sayısı 11 bin 360. Bu otellerden 21’ini Hilton kendisi işletiyor, geri kalan ise francihise. 2016’da 10, 2017 ise 7 yeni otel açtıklarını anlatan Zerunyan, 2018 için açılacak otel sayısını 9 olarak açıklarken; imzası atılmış, yapım aşamasında ya da planlanan 27 yeni otelleri bulunduğunun da bilgisini verdi.

Jale Özgentürk’e yaptığı açıklamada Türkiye’nin Hilton için önemli bir ülke olduğunu dile getiren Zerunya; “Türkiye turizm sektörü her daim büyütme fırsatı bulmuştur ve Türkiye’deki uzun vadeli olanaklar için oldukça iyimser düşünüyoruz.” dedi.  2017’de turizm sektörünün Körfez ülkeleri ve İran’dan gelen turistlerle 2016’ya göre iyi bir yıl geçirdiğini belirten Zerunyan; doluluklar açısından kendi gruplarında yüzde 62’lere çıkıldığını ancak gelir konusunda ise henüz arzu edilen seviyeye gelinmediği vurguladı.

“Yerli turistin önemi anlaşıldı”

 Türkiye’nin Afrin’e başlattığı harekatın turizmi etkilemediğine de değinen Zerunyan, “Türkiye’ye gelen turist artık bu olaylara alışkın. Seyahat tercihlerini etkilemiyor. Batı ve ABD’den zaten gelen turist sayısı da çok sınırlı. Her hangi bir iptal veya tepki görmedik” ifadelerini kullandı.

Türkiye için yerli turistin öneminin de anlaşıldığını, Anadolu otellerinde yüzde 90’lara varan dolulukların yaşandığını belirten Zerunyan; “Bu yıl özellikle yerli turiste yönelik kampanyalar yapacağız. EMİTT’e ilk kez stantla katılmamızın nedeni de bu. Diğer yandan Türkiye gibi biz de Çin, Hindistan ve Pakistan gibi ülkelerden turist almaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Çinli turiste özel sosyal medya kampanyaları

Açıklamalarında “Çinli turist” konusuna da değinen Zerunyan; “Refah seviyesi artan Çinli turistler önce Paris’i, Londra’yı keşfetti, şimdi yeni destinasyon arayışındalar. Biz başta İstanbul olmak üzere Türkiye’yi bu bölgelerde özellikle sosyal medyayı kullanarak tanıtmaya başladık. Ancak özellikle İstanbul’da turizmin eski seviyelerine çıkması için ise uluslararası toplantılar ve kongrelerin başlaması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön