Anasayfa » Seyahat Sektorü » Oteller » Hilton Otelleri Evsiz İnsanlara Ücretsiz Konaklama Ve Noel Yemeği İkram Ediyor
Oteller

Hilton Otelleri Evsiz İnsanlara Ücretsiz Konaklama Ve Noel Yemeği İkram Ediyor

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
22 Aralık 2018

24 ve 25 Aralık Noel akşamları için Hilton Otelleri 28 evsiz insana sıcacık bir ikramda bulunuyor. The Roof Hull gönüllü topluluğun öncülüğünde..

İki Gecelik Konaklama, Kahvaltı ve Yemek

Gönüllü topluluk önce Britannia Royal oteli ile ücreti karşılığında evsiz misafirlerin ağırlanması yönünde bir anlaşma yapmıştı. Ancak otel son dakikada rezervasyonu iptal edince DoubleTree Hilton, Hull bayrağı devraldı.

Organizeyi yapan derneğin sözcüsü Carl Simpson, grubun konaklama ücretinin ön ödemesi olan 1.092 İngiliz Sterlini bile yatırdıklarını söyledi. Buna karşılık rezervasyon iptalinin yarattığı hayal kırıklığı nedeniyle çok kızgın olduklarını ifade etti.

Rezervasyonu iptal eden otel, bir önceki sene gerçekleştirilen benzer bir organizasyonda diğer misafirlerin rahatsız oluşunu gerekçe olarak göstererek, Noel’e bu kadar az bir zaman kalmış olmasına rağmen kapılarını evsizlere kapattı.

Gönüllüler Derneği bir önceki sene Ibis otellerinde gerçekleştirilen etkinlik ile ilgili söylentilerin asılsız olduğu ve hiçbir sorun yaşanmadığını yönünde açıklamada bulundu.

DoubleTree Hilton Hull ekibi iptal edilen organizasyonu duyduklarında, gönüllüler derneği ile irtibata geçti. İyi ki .. iki gecelik konaklamanın yanı sıra kahvaltı ve Noel akşam yemeği teklif ettiler. Üstelik de karşılığında ücret dahi istemeden.

 

Haber yakın çevrede hızla duyuldu ve duyuldukça da organizasyona maddi & manevi katkıda bulunmak isteyen kurum ve kuruluşların sayısı arttı. Bu sayede evsiz insanlara daha fazla oda ve yemek imkânı doğmuş oldu.

Her şerde bir hayır var derler ya… Dernek çabalarının duyulması ile birlikte hem programlarını hayata geçirme imkânı buldu hem de ilaveten kısa bir süre içerisinde 10.000 İngiliz Sterlini bağış topladı.

Haber yakın çevrede hızla duyuldu ve duyuldukça da organizasyona maddi & manevi katkıda bulunmak isteyen kurum ve kuruluşların sayısı arttı. Bu sayede evsiz insanlara daha fazla oda ve yemek imkânı doğmuş oldu. Her şerde bir hayır var derler ya… Dernek çabalarının duyulması ile birlikte hem programlarını hayata geçirme imkânı buldu hem de ilaveten kısa bir süre içerisinde 10.000 İngiliz Sterlini bağış topladı.
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön