Anasayfa » Güncel » Hilton Müze Otel, Tarih Kokacak
Güncel

Hilton Müze Otel, Tarih Kokacak

Hilton Müze Otel, Tarih Kokacak
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
4 Mayıs 2015

“Dünya’nın İkinci Müze Oteli” olan Hilton Müze Otel, Hatay’da açılıyor. Otelde, dünyanın en uzun tek parça mozaiği ile milattan önce ve sonraki dönemlere ait mozaik eserler sergilenecek. Çeşitli Roma şehri kalıntıları da ziyaretçilerle buluşacak.

Mimarisiyle dikkat çeken inşaatta kullanılan çelik ünitenin Türkiye’de bir eserde kullanılan en büyük çelik kontstrüksiyon olduğu belirtildi. Antakya’nın marka kent çalışmaları açısından da büyük önem taşıyan otelin, 2015 yılı sonunda bitirilmesi bekleniyor.

Antakya Gazetesi’nde yer verilen habere göre, Hilton Müze Otel için 100 milyon dolarlık bir maliyet ayrıldı. Mimar Emre Arolat ve Hataylı İşadamı Necmi Asfuroğlu, bu önemli turizm yatırımında adı geçen isimler arasında. Oteldeki tarihi dekorasyon, yapının dikkat çeken unsurlarını oluşturuyor. Otelin zemininde bulunan platformun geçirgen yüzeyinde açılan yarıklar, avlunun ışık almasını sağlıyor. Otelin çarpıcı özelliği olan arkeolojik kalıntılar ile görsellik birlikte sunularak, otelin her alanında görsel bağ kuruluyor. Tarihle iç içe yürütülen çalışma ile  kazı alanı üzerindeki rampa ve köprülerle bir arkeolojik park tasarlanıyor.

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön