Anasayfa » Girisimler » Hilton, Fas’ın Başkenti Rabat’a Dönüş Yapıyor
Girisimler

Hilton, Fas’ın Başkenti Rabat’a Dönüş Yapıyor

Hilton’dan 2018’de 9 Yeni Otel Yatırımı

Hilton Hotels & Resorts Grubu, Fas’taki varlığını genişletiyor ve daha da güçlendiriyor. Kuzey Afrika Bölgesi, Rabat’ta yeni bir otel inşa etmek ilk hedefleri arasında.

2022 yılında açılması öngörülen otel, 150 odaya sahip olacak. Otel, Wessal Bouregreg ismi verilen bölgesel gelişim ve kalkınma projesinin bir parçası.

Bouregreg River nehri etrafında yapılandırılacak olan konutlar, çeşitli eğlence mekânları ve kültürel faaliyet alanları Wessal Bouregreg projesi adı altında birleşmiş durumda. Hem turistik, hem de ekonomik açıdan bölge için çok önemli bir kalkınma projesi olacak.

Hilton Oteli, Zaha Hadid tarafından tasarlanan Büyük Tiyatro ve alışveriş merkezine komşu, Cultural Plaza’da yer alacak.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi (MENA) ve Türkiye sorumlusu Rudi Jagersbacher: “Rabat şehrinin en önemli projesinin parçası olacak olan bu otelle bölgeye dönüş yapıyoruz. Bölgedeki kalkınma projesi uluslararası konaklama ihtiyacına önemli bir ivme kazandıracak” şeklinde konuştu.

“Geçen sene Kuzey Afrika’da daimi olacak bir gelişim merkezi kurma kararı aldık. Bu bağlamda da Tangier’de iki yeni otel açtık. Diğer taraftan, Al Houara ve Kazablanka’da da üç ayrı otelin inşası sürüyor.”

Wessal Capital’in de bölgeye ve bahsekonu projenin turizme katkısı için yaptığı hatrı sayılır bir yatırımı var. CEO Abderrahmane El Ouazzani Hilton Oteli ile ilgili olarak yaptığı yorumda: “Hilton ile yapılan sözleşme Wessal Capital için çok önemlidir. Uzun vadeli otel yatırımlarımız ışığında bu bir ilktir.” yorumunda bulundu.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön