Anasayfa » Güncel » Hilton, Akıllı Odalar Projesi’ni 2018’de Hayata Geçirmeye Hazırlanıyor
Güncel

Hilton, Akıllı Odalar Projesi’ni 2018’de Hayata Geçirmeye Hazırlanıyor

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
9 Aralık 2017

Hilton Oteller zinciri, akıllı odalarını akıllı telefonların vazgeçilmezi yapmaya hazırlanıyor. Üstelik bu yeni uygulama bir konaklamayı değil, tüm konaklamaları kapsıyor olacak.

Akıllı telefonlar ile birçok günlük ihtiyaçlar giderilmeye başlandı. Hilton yetkilileri de arza talep mahiyetinde “..misafirlerimize daha fazla ne gibi kolaylıklar sunabiliriz” düşüncesinde. 2018 yılında hayata geçirilecek proje ile otel misafirlerini check-in yaptıkları anda tanıyan odalar olacak.

 

Kullanıcı Ayarları Tüm Konaklamalarda Kolaylık Sağlayacak

Amaç, misafirlere her yeni konaklama ile silbaştan ayarlamalar yaptırmak yerine bir defa girilen bilgilerin tüm konaklamalarda hatırlanması. Misafirin televizyonda tercih ettiği kanallardan tutun da oda ısısına kadar tüm bilgiler uygulamaya kaydedilecek. Daha önce sadece oda rezervasyonu vb. işlevleri olan uygulama bu kullanıcı bilgilerini hafızasına alacak. Misafirlerin sonraki otel konaklamalarında da aynı talepleri check-in aşamasından sonra hatırlayıp, uygulamaya geçecek.

 

Öyle ki misafirler odalarına yerleşmeden dahi oda ısısı istedikleri seviyeye gelmiş olacak. Aydınlatma sistemi, perdelerin açılıp, kapanması ve oda ile ilgili olarak diğer bazı tercihler de uygulama ile entegre edilecek.

Hilton yetkilileri “Amaç, çokça seyahat edenlerin sabit talep ve zevklerine kolay yolla ulaşımını sağlamak adına konaklama sektöründe farklılık yaratmak” demekte.

 

Uygulama otelleri ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nden seçildi. Dallas bölgesinden başlama kararı alındı.

Smart Room Technology olarak isimlendirilen bu uygulamanın büyük çoğunluğu otel zinciri tarafından projelendi ve hayata geçirildi. Sadece oda ısısı gibi ayarlar hususunda üçüncü partilerden destek alındı.

Teknoloji seven seyahat severlere duyurulur…!

Uygulama otelleri ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nden seçildi. Dallas bölgesinden başlama kararı alındı.

Smart Room Technology olarak isimlendirilen bu uygulamanın büyük çoğunluğu tarafından projelendi ve hayata geçirildi. Sadece oda ısısı gibi ayarlar hususunda üçüncü partilerden destek alındı.

Teknoloji seven seyahat severlere duyurulur…!

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön