Anasayfa » Güncel » “Her Şey Dahil” Sanıldığı Kadar Ucuz Değil!
Güncel

“Her Şey Dahil” Sanıldığı Kadar Ucuz Değil!

"Her Şey Dahil" Sanıldığı Kadar Ucuz Değil!
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
6 Temmuz 2015

İngiliz Post Office Travel Money her şey dahil tatil raporunu yayınladı. Her şey dahil otellerin gerçekten ucuz olup olmadığı araştırma konusu oldu.

Günümüzde her şey dahil konseptin ucuz olduğu kanısı yaygınlığını koruyor. Ancak bu genel kanının aksini kanıtlar nitelikte bir araştırma yapıldı. Verilere göre, bu konsept aslında sanıldığı kadar ucuz değil.

İngiliz Post Office Travel Money tarafından hazırlanan “Her şey dahil tatil raporu”na göre, bu paketi satın alanlar tatilleri boyunca ekstradan 233 pound harcıyor.

Rapora göre, her üç aileden biri her şey dahil aile tatili planlıyor. Ancak tatile çıkan her üç kişien ikisi ise gittikleri destinasyonlarda ekstra harcamalar yapıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 69’u yerel restoranlarda yemek için ortalama 62 pound harcıyor. Alkollü içeceklere 42 pound harcanırken, şarap, dondurma ve su gibi harcamalarla birlikte toplam tutar 233 pounda kadar çıkıyor.

Konaklama için resort’leri tercih edenlerin beşte ikisi yabancı içki markalarına 43 pound ödüyor. Araştırma verilerine göre, turistlerin üçte biri ise şarap için 44 pound ödüyor. Yine üçte bir oranında olanlar su için 27 pound harcıyor. Katılımcıların onda biri ise kokteyl için 41 euro’luk ekstra bir harcama yapıyor.

Post Office Travel Money Başkanı Andrew Brown, araştırmalardan dört yıldır elde edilen verilere göre, her şey dahil paket sunan resort’lerin müşterinin beklentisini karşılamadığını belirtti. Müşteriler sunulandan çok daha fazla beklentiye giriyor. Brown, “Tatilciler, her şey dahil paketine neyin dahil olup neyin olmadığını iyi araştırmalı.” diye konuştu.

 

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER