Anasayfa » Güncel » Yeni Zelandadan Müslüman Gezginler İçin Helal Gıda Rehberi
Güncel

Yeni Zelandadan Müslüman Gezginler İçin Helal Gıda Rehberi

Ceyda Arınç
Ceyda Arınç
8 Eylül 2016

Yeni Zelanda, taze deniz ürünleri, peynir ve kuzu eti ile bilinen bir ülke. Turistlerin ilgisini çeken ve beğenisine hitap eden bu ürünler ile öne çıkarken, şimdi de müslüman turistlere daha iyi hizmet sunmak için bu ürünleri temin edebilecekleri yerleri gösterirken, bir de ‘helal gıda rehberi’ yayınladı. 

Tatilde yemek birçok turist için sorundur. Zira damak tatları bir türlü tutmaz ve her gezgin ziyaret ettiği ülkenin tatlarına ayak uyduramaz. Müslümanlar için gezdikleri yerlerde, helal gıda arayışı yıllardır süregelen bir konu iken, batı dünyasının konuya ilişkin attığı adımlar tam yerinde. Yeni Zelanda yayınladığı rehberle de, bu isabetli adımlara iyi bir örnek.

shutterstock_151423322

Kivi Müslüman Rehberi işbirliği ile oluşturulan kapsamlı rehberde, sertifikalı helal ürünleri satan yerler, Müslümanlar tarafından işletilen yerler ve vejeteryan restoranlar listeleniyor. Birçok market, Yeni Zelandanın ünlü olmasına sebep olan taze deniz ürünleri, peynir ve kuzu eti temin ediyorlar. 

Dünyadaki müslüman nüfus ve seyahat alışkanlıkları ortadayken, bu yüksek tempolu arayışa, Yeni Zelandanın sunduğu hizmet tam kıvamında.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön