Anasayfa » Etkinlikler » Health Expo Fuarı, Sağlık Profesyonellerini İstanbul’da Buluşturdu
Etkinlikler

Health Expo Fuarı, Sağlık Profesyonellerini İstanbul’da Buluşturdu

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
9 Aralık 2017

595’i yabancı olmak üzere 5 bin 412 sağlık profesyoneli İstanbul’da buluştu. İstanbul Health Expo Fuarı ve Kongresi’ne Suudi Arabistan, Katar, Kosova, Ürdün, Lübnan, İran ve Irak başta olmak üzere 20 ülkeden tıbbi cihaz ve malzeme alıcıları katıldı.

Fuar, Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD), Tıbbi Cihaz Üreticileri Derneği (TÜDER), KOSGEB ve Tüm Sağlık Kuruluşları Derneği’nin de (TÜMSAD) desteğiyle düzenlendi.

 

 

CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleşen fuar yoğun ilgiyle karşılandı. Fujitsu ana sponsorluğunda düzenlenen fuarda, sektör çalışanlarına çeşitli konularda kongre ve seminerler verildi. Ayrıca üretici firmaların sağlık alanındaki ürün ve projeleri de yabancı alıcılarla buluşturuldu.

Fuarın Sağlık Turizme Katkısı

20 hastane fuar süresince uluslararası turizm acenteleri ile görüşmeler yapma fırsatını yakaladı. Bahsekonu hastanelerden bazıları şöyleydi: Acıbadem, Memorial, Adatıp Hastanesi, Avrasya Hastanesi, Başkent Üniversitesi Hastaneleri, Bezmialem, Birinci Göz. Biruni Üniversite Hastanesi, Çakmak Hastanesi, Dentaydın, Emsey Hospital, Esencan Hastanesi, Ethica, Gözde İzmir Hastanesi. Özel Hospitalist Hastanesi, KOÇ University Hospital, Medical Park Hastaneler Grubu, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi ve Gaziosmanpaşa Hastanesi.

 

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Op. Dr. Orhan Koç, Türkiye’nin sağlıkta bölgesinde lider konumda olduğunu aktardı ve “Yüksek katılımla geçen kongreler ve sempozyumların ülkemizin sağlık turizmine katkısı büyük olacak. İlaçta ve tıbbi cihazda yerli ve milli üretime yönelik yapılan sempozyumlarda ülkemizin içinden geçtiği bu zor süreçte çok önemli bir stratejik öneme sahip. İş sağlığı ve güvenliği alanında yerli ve milli donanım ve ekipman üretiminin tüm paydaşlarla birlikte ele alındığı sempozyuma da ilgi çok büyük oldu. İş sağlığı ve güvenliği konusuna fuarda geniş yer verildi. Ülkemizde meslek hastalıkları ve iş kazlarının önlenmesi için bu tür bilimsel etkinlikler çok büyük önem arz ediyor.” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön