Anasayfa » Güncel » Havayolları, Sosyal Medya Paylaşımlarına Daha Hızlı Dönüş Yapıyor
Güncel

Havayolları, Sosyal Medya Paylaşımlarına Daha Hızlı Dönüş Yapıyor

Her sektörde her şirket müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için geri bildirim alma kanallarını sıkı sıkıya takip etmek zorunda. Yapılan bir araştırmaya göre özellikle havayolları bu konuda çok titiz. Ama …

Müşteri memnuniyeti ile ilgili her türlü husus, web sayfaları ya da telefon aracılığı ile firmaya iletilebiliyor. Son yıllarda ise firmalar etiketlenerek, sosyal medyada paylaşımda bulunma oldukça popüler oldu.

Yapılan araştırma sonucuna göre sunulan istatistik raporu önemli bir sonuca işaret etti. Sosyal medya paylaşımlarındaki olumlu ve / veya olumsuz yorumlara ilgili firmalarca (özellikle havayolları tarafından) hızlıca dönüş alıyor.

 

Sosyal Medya Paylaşımlarına Hızlı Dönüş

Müşteri temsilcileri 7 gün 24 saat hazırda bekliyor olabilir, birkaç iş günü içerisinde istek, şikâyet ve önerilere dönüş de yapabilir. Ancak binlerce insanın takip ettiği sosyal bir ortamda yanıtın gecikmeden verilmesi için daha bir fazla gayret sarf edildiği bilinen bir gerçekti, şimdi ise kanıtlandı.

Özellikle sefer gecikmeleri, havayolları ikramlarındaki eksikler, kabin ekibinin ilgi ve alakası gibi hususlar en çok etiketlenen konuların başında yer alıyor.

Karşılıklı win – win yani kazan – kazan algısı sağlıklı işlerse bu havayolu şirketi için de avantaj olabilir. Kendi eksiklerini birinci merciden duyma, şirket içerisinde önlem alma hızını artırabilir.

Ancak bu demek değil ki HER şikâyet aslını yansıtmakta. İnsanoğlu doyumsuzdur. Havayolu firması uçuş öncesi, uçuş sırası ve sonrasında her türlü hizmeti kusursuzca sağlamış olsa dahi memnun olmayan müşteriler olabilir. Onların bakış açılarından doğan haksız sosyal medya yorumlarında yer alan firmalar için önyargısız takipçiler dileriz !

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön