Anasayfa » Güncel » Havada Panik: Yolcu, Uçağın Kapısını Açmaya Çalıştı
Güncel

Havada Panik: Yolcu, Uçağın Kapısını Açmaya Çalıştı

havada-panik-yolcu-ucagin-kapisini-acmaya-calisti

Hollanda merkezli KLM havayollarının Edinburgh-Amsterdam seferini yapan uçağında, yolculardan birinin uçağın kapısını açmaya çalıştı. Olay anında diğer yolcular korku dolu anlar yaşadı. 30.000 feette yaşanan panik anları sonrası, İskoç yolcu indiği anda gözaltına alındı. James Gray isimli İskoç yolcu, 5 yıl boyunca KLM havayolları ile uçamayacak. Gray ayrıca 434 Sterlin de para cezasına çarptırıldı.

Geçtiğimiz günlerde, KLM Havayolları ile İskoçya’nın başkenti Edinburgh’tan Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a seyahat eden James Gray, uçakta korku dolu anlar yaşattı. Yolculuk sırasında, tuvalete gitmek isteyen Gray, tuvalet kapısı ile uçağın çıkış kapısını karıştırınca olanlar oldu.

30.000 feet yükseklikte kapıları karıştıran İskoç yolcu, çıkış kapısını açmaya kalkıştı. James Gray, Amsterdam’a iniş yapıldığında tutuklandı.

Para Cezası Uygulandı

Gelecek 5 sene boyunca KLM Havayolları’nın herhangi bir uçuşunda seyahat etmesi yasaklanan James Gray yaklaşık 600 euroya tekabül eden 434 Sterlinlik para cezasına çarptırıldı.

Korku dolu anlar sonrası, uçuş ekibi uçak iniş yapana kadar Gray’in yerinden kalkmamasını sağladı. İskoç yolcu, uçak Amsterdam’a iner inmez havaalanında gözaltına alındı.

Uçuş ekibinin kendisini yerinden kaldırmadığını anlatan Gray, ekibe olayın gerçekten basit bir hata olduğunu anlatmaya çalıştığını söyledi. Kapıları karıştırdığını ve bir yanlış anlaşılma olduğunu belirten Gray, “Havaalanına iner inmez polis geldi ve gözaltına alındım.” dedi.

Uçuşu Yasaklandı, Borç Almak Zorunda Kaldı

KLM Havayolları ile başka bir uçuşta seyahat etmesi yasaklanan Grayi dönüş için farklı bir havayolu kullanmak zorunda kaldı. Gray, yeniden bilet almak için arkadaşından borç almak zorunda kaldığını anlattı.

Olay sonrası soruları yanıtlayan İskoç yolcu, kapıyı açmak isteyip istemediğinin sorulması üzerine, “Kapı koluna sadece dokundum. Bu tür bir şeyin ne kadar tehlikeli olduğunun farkındayım.” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön