Anasayfa » Güncel » Havaalanında Güvenlik Kontrolünden Hızlı Geçmenin Yolları
Güncel

Havaalanında Güvenlik Kontrolünden Hızlı Geçmenin Yolları

havaalaninda-guvenlik-kontrolunden-hizli-gecmenin-yollari
Beste Eşerler
Beste Eşerler
19 Kasım 2015

Bir havaalanında en sıkıcı iş sizce nedir? Birçok kişi için bu, kimi zaman uzun saatler bile alabilen güvenlik kontrolünden geçmek; üstelik son dakika yetişenlerden ve uçağı kaçırma riski olanlardansanız, bu süreç daha da stresli bir hal alabilir. Güvenlik kontrolü kimi zaman tahmininizden çok daha uzun sürebildiği için -ki bir gereklilik olduğunun da altını çizmek gerekir- pratik olmanın yollarını aramanız da kaçınılmaz bir sonuç. İşte, güvenlik kontrollerinden en hızlı şekilde geçebilmek için birkaç neşeli öneri…

Çantada unutulmuş bir sıvı, kabından çıkarılmamış bir dizüstü bilgisayar ve sayabileceğimiz daha birçok yavaşlatıcı etmen… Bunlardan hiçbirine sahip olmasanız bile yine de güvenlik kontrolüne takılma riskiniz var; zira sizden bir önceki kişi bu kuralları tamamiyle unutmuş olabilir.

Amerikan havayolu şirketi JetBlue tam da buradan yola çıkarak yolcuları için hem komik hem de ironik bir güvenlik kontrolü serisi hazırlamış. Havayolu şirketinin asıl amacı ise hazırladığı videolarla, havaalanlarındaki güvenlik sürecini olabilecek en kısa zamanda nasıl atlatabileceklerini yolcularına anlatmak.

Gerçek Bir Mücadele Deneyimi

Videolar aslında ‘sanal’ yolcuların güvenlik kontrolü sırasında geliştirdikleri bir yarışma formatının kurgusunu içeriyor. İlk video en kolay geçiş için nasıl giyinmek gerektiğini anlatırken, ikincisi sıvı taşıma problemini, üçüncü ve son video ise kabin bölümüne beraberinizde alacağınız el bagajının nasıl olması gerektiğine parmak basıyor. Daha eğlenceli olamaz!

Nasıl giymeli / nasıl giyinmemeli?

Uçağa binmeden önce hepsini içtiğinizden emin olun: sıvı kısıtlaması

El bagajını ve normal bagajı nasıl kullanmalı?

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön