Anasayfa » Güncel » Hangi Uçaklarda İnternet Hizmeti Sunuluyor?
Güncel

Hangi Uçaklarda İnternet Hizmeti Sunuluyor?

Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
12 Aralık 2015

Teknolojinin hayatımızın her alanına girmesiyle, internetsiz bir an bile geçirilemediğine şahit oluyoruz. Haliyle özellikle uzun uçuşlar için internet, olmazsa olmaz. Peki hangi uçaklarda “İnternet Hizmeti” var?

Uçaklarda 3G ve 4G hizmetinin aktif hale gelmesi için havayolu şirketleri çalışmalara başladı. İnternet uygulaması, özellikle sıklıkla uçak yolculuğuna çıkanlar için sevindirici bir haber.

Uçuş sırasında internet hizmeti için ilk adım Türk Hava Yolları’ndan geldi. THY, ilk olarak Boeing 777-300 ER tipi uçaklarında wi-fi hizmeti sunmaya başladı. Şirketin dış hat uçuşlarında ve 10 bin feet üzerinde kullanılan kablosuz internet 2017 yılı sonuna kadar daha çok yayılacak.

1 Saatlik İnternet 9.99 dolar

THY geçtiğimiz yıl TTNET işbirliği ile bahsi geçen uçuşlarda internet erişimini sağladı. Boeing 777-300 ER tipi uçaklarda kablosuz internet altyapısı bulunuyor ve yolcular kendi bilgisayar ve tabletleri ile bu hizmetten yararlanabiliyor.

Bu hizmet business clas yolcuları için ücretsiz. Ancak ekonomi sınıfı yolcuları 1 saatlik internet kullanımı için 9.99 dolar ödüyor. 14.99 dolar ödenen 24 saatlik kullanım ise çok daha avantajlı.

Kredi kartınız ile aldığınız internet hizmetinizi, aktarmalı da uçsanız, uçağınızda internet altyapısı bulunuyorsa kullanabiliyorsunuz.

Peki Bu Uçaklar Hangi Uçuşlarda Kullanılıyor?

İnternet altyapısının bulunduğunu belirttiğimiz Boeing 777-300 ER tipi uçaklar, çoğunlukla New York, Los Angeles, Sao Paulo, Toronto, Şanghay, Pekin, Hong Kong, Tokyo, Cidde, Brüksel uçuşlarında kullanılıyor.

Bu destinasyonların yanı sıra farklı rotalar için de bu uçakların kullanıldığı oluyor.

Uçakta İnternet İçin Pegasus da Çalışıyor

THY’nin ardından Pegasus Havayolları da, yolcularına İnternet hizmeti sunabilmek için çalışmalara başladı.

Havayolunun filosuna yeni katılacak olan Airbus 320 Neo tipi uçaklarda internet hizmetinin sunulmasına olanak sağlayan teknolojik altyapı için çalışılıyor.

Airbus 320 Neo, 2016 yılının Ağustos ayından itibaren Pegasus filosundaki yerini alacak.

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön