Anasayfa » Güncel » Görüntüler Geldi: Eiffel Kulesi’ni Çevreleyecek Olan Kurşun Geçirmez Cam
Güncel

Görüntüler Geldi: Eiffel Kulesi’ni Çevreleyecek Olan Kurşun Geçirmez Cam

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
7 Temmuz 2018

Fransa, Paris denince akla ilk gelen Eiffel Kulesi’nin artık yepyeni bir görüntüsü var. Kurşungeçirmez cam yapılacağına yönelik haber duyurulalı aylar olmuştu. Şimdi ise görüntüleri gelmeye başladı.

 

Yaklaşık 3 metre yükseklikte olan cam korumaların yapımında son aşamalara gelindi.

Fransız gazetesi Le Parisien’de yayınlanan habere göre kurşungeçirmez camın kendisi 22 milyon Amerikan doları bir bütçeye mal olurken ilave güvenlik tedbirleri ve ilgili renovasyonlar için de 320 milyon dolar harcama yapılıyor. ABC Haberleri ise duvarın 40 milyon dolara finanse edildiğini bildirdi.

Yapımı devam eden camın kule görüntüsünü bozduğuna yönelik ve etrafındaki yeşil alana erişimi engellediği ile ilgili yorum yapan taraflar oldukça fazla.

Gerekli görüldüğü için böyle bir güvenlik çemberi inşasına karar verilen kulenin yeni görüntüsüne ait fotoğraflara çok çeşitli yorumlar geliyor. Ancak, geçtiğimiz hafta bir haberimizde de belirttiğimiz üzere Paris, özellikle şehri ziyarete gelen turistlerin güvenliğini en üst seviyede sağlamaya yönelik attığı adımlardan geri dönmemekte kararlı.

 

Bu kararda ilerlerken bazı estetik kaygıları göz ardı etmeye mecbur kalınsa bile.

Eiffel Kulesi Teknik İşler Direktörü Alain Dumas, ABC Haberlere verdiği röportajda: “camdan duvarların iki sene önce kurulan güvenlik bariyerlerinden çok daha estetik bir görünüm sunacağı muhakkak. Ancak her şeyden daha önemlisi gelen ziyaretçilerin güvenliğinin artacak olması ve bu kesinlikle birinci önceliğimiz.” açıklamasında bulundu.

Bulunduğumuz ay içerisinde yapımının tamamlanması beklenen cam duvarlar kulenin iki tarafında yükseliyor olacak. Diğer iki tarafı da çitlerle olduğu gibi kalacak.

 

Paris, Turistlerinin Daha Rahat Etmesi İçin Yeni Önlemler Alıyor

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön