Anasayfa » Marketing » Google Cardboard ile Tüm Dünyayı Sanal Olarak Gezebilirsin!
Marketing

Google Cardboard ile Tüm Dünyayı Sanal Olarak Gezebilirsin!

Google Cardboard ile Tüm Dünyayı Sanal Olarak Gezebilirsin!
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
14 Ekim 2015

Oculus Rift gibi sanal gerçeklik başlıklarının hayata girmesi, sanal seyahat gibi kavramlara aşina olmamızı sağladı. O günden bu yana sanal gerçeklik telefonunuza indirebileceğiniz kadar küçük bir hale gelerek hayatımızı eğlenceli hale getirmemiz için son olarak Google Cardboard’da hayat buldu. Artık Google Cardboard adlı uygulamam ile Google Maps’in geliştridiği Street View ile oturduğunuz yerden istediğiniz her yerde olabileceksiniz.

Nasıl kullanacağız?

Hatırladığınız üzere daha önceden bahsettiğimiz Street View uygulaması ile Google istediğiniz her yer ile ilgili 360 derece görüntüleri size sunabiliyordu. Yani şimdide ilk olarak IOS ve Android telefonunuza indirebileceğiniz program ile ilk olarak Street View üzerinden Sanal gerçeklik başlığınızı takarak 360 derece görüntü yardımı ile kendinizi istediğiniz sokakta hissedeceksiniz.

Google Cardboard ile sanal gerçeklik ile dünya ayaklarınızın ucuna kadar geliyor hemde sahip olunabilir halde hatta isterseniz kendinizin bile yapabileceği (biraz teknik bilgi ile) sanal gerçeklik başlıkları ile sadece Google Cardboard’u 100 ülkede yaklaşık 40 dilde verdiği hizmet ile indirerek bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Şuanda kadar bu uygulama Google Play Store’da 15 milyona yakın indirilmiş.

Evde yapabileceğiniz başlık dışında Google partnerleri olarak çalışan Mattel View Master ve Zeiss VR One GX  gibi ürünleri de tercih edebilirsiniz. Tabi hepsi aynı anda aynı özelliklere sahip değiller mesela 360 derece görmenize imkan veren bir başlık aynı anda ilerlemenize izin vermeyebiliyor.

Ayrıca kullanıcılar, özel bir kamera kullanmıyor Iphone kameranızı kullanıyorsanız da görüntü kalitesi açısından mükemmel sonuçlar alamayabilirsiniz şeklinde yorumlar yaptı.

Google Developers Blog’ta geliştiricileri Google Cardboard hakkında :

“ Google Dünya çapında sanal gerçekliği getiriyor.” Denildi.

Piers Harding-Rolls ise ayrıca bu konuda :

“Google’ın piyasada sanal gerçeklik ile alaka kurulabilcek bir çok bilgi ve servisi mevcut dedi.”

“ Street View 360 derece videoları ile sanal gerçekliğe ulaşmanın en kolay yolu” yorumunu yaptı.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön