Anasayfa » Seyahat Sektorü » Acentalar » Goldman Sachs Jolly Tur ’a Ortak Oldu
Acentalar

Goldman Sachs Jolly Tur ’a Ortak Oldu

Türkiye’nin önde gelen turizm şirketlerinden Jolly Tur, dünyanın en büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs ile ortaklık yaptığını kamuoyuna duyurdu

Türkiye’de turizm sektörü, yeni eylem planı ve sektörel çalışmalara ilişkin yoğun bir mesai içindeyken, Jolly Tur ’dan sevindirici bir haber geldi. Dünyanın en büyük yatırım bankalarından olan Goldman Sachs’ın, Türkiye’nin önde gelen turizm şirketlerinden Jolly Tur ‘a ortak olduğu duyuruldu. ABD merkezli uluslararası yatırım bankası her iki ortaklığı da iştiraki ELQ Investor II Ltd. isimli şirket üzerinden gerçekleştirirken, Joly Tur tarafından yapılan açıklamada: “Goldman Sachs, Vardar Ailesi’nin sahibi olduğu Club Jolly Turizm ve Tic. A.Ş. ve seyahat teknolojileri servis sağlayıcısı Gordion Teknoloji A.Ş.’nin azınlık ortağı olmuştur” ifadelerine yer verildi.

Çoğunluk Hisse Vardar Ailesi’nde

Ortaklık neticesinde Vardar Ailesi, her iki şirketin de çoğunluk hissesinin sahibi olarak kalırken, yönetim yine Vardar Ailesi’nin kontrolünde olacak.

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, uluslararası ortaklık hakkında yaptığı açıklamada: “Dünyanın en büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs ile kurduğumuz ortaklık, 29 yıl önce temellerimizin çok doğru atıldığının ve 29 yıl boyunca da turizm sektöründe çok doğru şeyler yaptığımızın somut bir kanıtı. Bu ortaklığın, Jolly Tur ’un hızlı büyümesine ve Türk turizminde gösterdiği liderliğe ivme katacağına olan inancımız tam. Aynı zamanda, teknolojik altyapımıza yaptığımız yatırımlar ile Jolly Tur ’un Türkiye’nin en dinamik, yenilikçi ve çok kanallı turizm markası olması yolunda, Goldman Sachs küresel tecrübesi ile çok önemli katkı sunacaktır.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön