Anasayfa » Güncel » Giresun Tarihi ve Güzellikleri Artık Faytonla Gezilecek
Güncel

Giresun Tarihi ve Güzellikleri Artık Faytonla Gezilecek

Karadeniz’in güzel ili Giresun’un sokak ve caddeleri ile tarihi mekanlarını arzu edenler artık fayton ile gezebilmekte, üstelik bu güzel yeniliğin daha da güzel tarafı tamamen doğa dostu, elektrikli bir fayton ile olması.

Geçtiğimiz günlerde hizmete açılan fayton gezileri hem Giresun halkı hem de şehre gelen turistler tarafından oldukça ilgi gördü.

 

fft256_mf21079875

 

Elektrikli fayton ile gerçekleştirilen Giresun turu sahilden başlayarak belediye binasının önündeki Atapark meydana, en ünlü caddesi olan Gazi Caddesine ve Giresun’un tarihi “Kazancılar Yokuşu” olarak adlandırılan bakırcılar çarşısından Kalesi’ne kadar uzanmakta.
Giresun’daki turizm çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Giresun Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği (GİRTAB) Müdürü Tamer Uzuner, “2015 yılının Giresun turizm yılı ilan edilmesiyle birlikte turizmde yaptığımız çalışmalar ciddi bir ivme kazandı. Özellikle 2015 yılında Giresun Adasının turizme açılmasıyla hız kazanan Giresun turizmi ve Karadeniz turizmi yeniliklere açık. Bu manada bölgeye gelen tur otobüsü sayılarında ve bölgeye gelen turist sayılarında ciddi artışlar yaşıyoruz.” dedi.

shutterstock_97404926

 

Giresun’un”butik” bir turizm yeri olarak çok fazla tercih edilmekte olduğunun da altını çizen Uzuner özellikle yaylaları ve doğasıyla için “Türkiye’nin en uzun ömürlü insanlarının yaşamasıyla beğenilen ve tercih edilen bir destinasyon” tanımını kullandı.

 

fft256_mf21079893

 

Faytonun elektrikli oluşu ve gerçekleştirdiği tur ile ilgili olarak da “Tabiki elektrikli olması bizim özel bir tercihimiz oldu çünkü hayvanların yük taşıma amaçlı kullanılmasına kesinlikle karşıyız. Özellikle petrol kullanmıyor olması doğayı koruyor olması, güzel şehrimizin doğasına karbonmonoksit salmayacak olması çevreci olması bizim için çok önemliydi. Şehirde Giresun sahil bandında, şehir merkezinden, belediye meydanından, Gazi Caddesi veya Kazancılar yokuşundan Giresun Kalesine ardından 300’e yakın tarihi konağın olduğu Da Vinci’nin altın oranının işlendiği Zeytinlik semtindeki konakların içinden geçerek hem tarihe bir yolculuk gibi bir turistlik seyahat hem de şehrin ana turizm destinasyonlarını görüp dinleyebilecekleri keyifli gezintili bir seyahat olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

fft256_mf21079881

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön