Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Gemi Seyahatlerini Sevenler: Avrupa’nın En Popüler Nehirlerini Keşfe Var Mısınız ?
Destinasyonlar

Gemi Seyahatlerini Sevenler: Avrupa’nın En Popüler Nehirlerini Keşfe Var Mısınız ?

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
28 Kasım 2018

Gemide seyahat denince akla gelen gezilerden biridir nehir gezintileri.. üstelik son yıllarda seyahat severlerin en çok tercih edilenleri arasında sayılıyor. Otel tatilinden farklı bir tatil deneyimlemek isteyenler için nehir önerilerimizi listeledik.

 

Ren Nehri

Nehir gezilerinin en avantajlı taraflarından biri bölgenin ziyaretçilerine sunabileceği tüm güzellikleri keyifli ve de hiç yorulmadan gözler önüne serebiliyor olması.

İşte güney Almanya’da bulunan Ren Nehri de hizmet veren turları sayesinde misafirlerine bölgenin tarihi kalelerine, şehirlerine üzüm bağlarının enfes manzarası arasında ulaşım imkânı sağlıyor. Ren sayesinde Frankfurt, Mainz, Nuremberg ve Regensburg gibi şehirlere gidiş daha keyifle hale geliyor.

 

Tuna Nehri

Yaklaşık 3 bin kilometrelik uzunluğu ile Tuna, Avrupa’nın en uzun ikinci nehri. Sadece Almanya’yı 19 ülke geçerek Karadeniz’e bağlamakla kalmıyor elbette. Tuna Nehri, tek bir destinasyonda asla görülemeyecek kadar çok sayıda manzara ve yer görülebilmesini sağlıyor.

Her biri Avrupa’nın çok önemli kültürel değerlerini barındıran Viyana, Bratislava, Budapeşte ve Belgrad gibi birçok farklı şehre Tuna Nehri ile gidebilmek mümkün.

Seine ve Loire Nehirleri

Fransa’nın eşsiz güzellikleri bu iki nehir ile keyf-i keşif imkânı veriyor. Seine Nehri yolcularını romantik şehir Paris’ten alarak, Fransa’nın gemi inşa başkenti Saint-Nazaire limanına kadar götürüyor. Arzu edenler duraklarda gemiden inip, tarihi ve kültürel mekânları gezebiliyor.

Volga Nehri

Volga, Avrupa’nın en uzun nehri. Etkileyici şehirlere, tarihi kasabalara ve büyüleyici manzaralara ulaşım ve seyir için ideal bir tercih.

Batı Rusya’da bulunan nehir yukarı, orta ve aşağı gibi 3 ayrı bölümden oluşuyor. Nehir uzun da olsa Rusya’nın büyüklüğü düşünüldüğünde bir tek Volga Nehri her yeri görmeye yetmiyor. Ancak 7 ila 10 günlük gezilerle Moskova’dan St.Petersburg’a uzanan kısımda herşeyi deneyimlemek mümkün olabiliyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön