Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Geçmişe Dönüş: İstanbul’un Nostalji Dolu Mekanları
Destinasyonlar

Geçmişe Dönüş: İstanbul’un Nostalji Dolu Mekanları

gecmise-donus-istanbulun-nostalji-dolu-mekanlari
Merve Ateş
Merve Ateş
1 Kasım 2015

İçimizi ısıtan filmler, şarkılar, müzikler, sanatçılar, film kahramanları ve dahası… Geçmişte yeniden bir yolculuk yapmak ve aynı zamanda eğlenmek güzel olmaz mıydı? Cevabınız evetse, İstanbul’un nostaljik konseptte oluşturulan mekanları tam size göre.

İşte, birbirinden farklı seçenekleriyle ‘İstanbul’un Nostalji Dolu Mekanları:

1. 45’lik Bar, Taksim

İstanbul’un önemli nostaljik eğlence duraklarından 45’lik Bar, 1995 yılından beridir nostalji severlere hizmet veriyor. Haftanın her günü 60’lar, 70’ler ve 80’ler in önemli müziklerini ziyaretçileriyle buluşturan mekan; o döneme ait plaklar, afişler ve posterler eşliğinde geçmiş günleri yeniden yâd ediyor. Issız Adam filmini izlediyseniz 45’lik size yabancı gelmeyecektir. Çünkü Issız Adam filminin bazı sahneleri burada çekildi.

Çalışma Saatleri: 12:00- 04:00

45likbar_tg

45’lik Bar, Taksim

2. Cafe 5. Cadde, Üsküdar

Cafe 5. Cadde’de nostalji kapıdan girer girmez başlıyor. Kafenin hemen hemen her alanında dönemine damgasını vuran kıymetli sanatçıların, film kahramanlarının resimleri, illüstrasyonları ve bu görsellerle dizayn edilmiş menüler, sandalyeler görebilirsiniz. Üsküdar Salacak’ta konumlanan kafe aynı zamanda, Kız Kulesi’ni de içine alan muhteşem bir deniz manzarasına sahip. Açık büfe kahvaltı imkanı, brunch, nargile, Türk ve Dünya mutfaklarından seçkiler de Cafe 5. Cadde’de sizleri bekliyor.

Çalışma Saatleri: 08:00-03:00

cafe5cadde_tg

Cafe 5. Cadde, Üsküdar

3.Cafe Naftalin K, Balat

Cafe Naftalin K’da, nostaljik Fransız müzikleri, eski eşyalar kullanılarak oluşturulan dekorasyonu ve kafenin maskotu haline gelen kedileriyle ev sıcaklığını ve nostaljiyi aynı anda hissedeceksiniz. Birbirinden lezzetli çeşitleri, samimi çalışanları ile Balat’ta vazgeçilmez bir durak olmayı başaran Cafe Naftalin, 25 TripAdvisor kullanıcısının 20’sinden Mükemmel, 5’inden Çok İyi puanlamasını aldı.

Çalışma Saatleri: 10:00-21:00

cafenaftalinkbalat_tg

Cafe Naftalin K, Balat

4. Nostalji İstanbul Kafe, Kadıköy

Nostalji İstanbul diğer ismiyle NOSTRADAMUS, Türkiye’deki fal-cafe konseptiyle açılan ilk kafe. 2004 yılında Taki Bey’in kurduğu Nostalji İstanbul, fal konseptinin yanısıra; renkli dekorasyonu, 45’lik Türkçe Nostaljik müzik çeşitleriyle de dikkatleri çekiyor. Ufak bir not düşelim: Bu kafede kadınlar çok kıymetli. Erkekler yanında kadın bireyler olmaksızın bu kafeye giriş yapamıyor. Nostalji İstanbul’un Kadıköy’de 4 şubesi(Bahariye, Fenerbahçe, Şaşkınbakkal, Altıyol) var.

Çalışma Saatleri: 10:00-23:00

nostradamus_tg

Nostalji İstanbul/ Nostradamus) Cafe, Kadıköy

5.Eskici, Taksim

45’lik Aranjman, Anadolu Pop, Anadolu Rock, Balkan, Latin, 80’li ve 90’lı yıllardan seçkilerle nostalji fırtınası estiren Eskici’nin Kadıköy, Bodrum ve Alsancak’ta da şubeleri bulunuyor.

Çalışma Saatleri: 12:30-04:00

eskici_tg

Eskici, Taksim

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön