Anasayfa » Seyahat Sektorü » Gatwick Havaalanının Sektöre Armağanı: “Floga”
Seyahat Sektorü

Gatwick Havaalanının Sektöre Armağanı: “Floga”

gatwick-havaalaninin-sektore-armagani-floga
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
4 Kasım 2015

Hepimiz biliyoruz ki dil ilerleyen bir süreçtir ve her zaman hayatımıza yeni bir kelime küresel ölçekte katılabilir. ( Selfie gibi). Aynı zamanda seyahat sektörünün de yeni kavramlar üretmeyi sevdiğini de söylemeden geçmemek gerekir. Hayatımıza katılan en son kelime ise Londra Gatwick Havaalanı sayesinde oldu. Havaalanı yeni bir hizmet kullanıma sunarak gergin yolcuları rahatlatmaya yönelik uçuş öncesi yoga anlamına gelen “Floga”

Hepimizin bildiği üzere uzun bir uçuşa çıkmak çok büyük fiziksel ve ruhsal hazırlık gerektirir. Uçağınız iptal olabilir, havaalanında sabahlayabilirsiniz, gümrükte uzun kuyruk bekleme çilesine katlanabilirsiniz ve tüm bunlar size yorabilir ve gerilmenize neden olabilir. Neyse ki Gatwick Havaalanı size düşünerek size tüm bu stresinizden arındırmak için uçuş öncesi 20 dakikalık bir yoga programı ile tüm gerginliğinizi üzerinizden almak istiyor.

Floga

Floga

Floga adı verilen uygulama yoga hocası Shona Vertue tarafından gerçekleştiriliyor.

“Uzun uçuş öncesi yoga demek Floga demek kadar cool olmuyor “diyen yoga hocası Shona;

“Uçmak bünyenizde büyük bir gerginliğin ve kasılmanın birikmesine neden olur ve yoga bunu geçirmek için birebirdir. Eğer uçuşunuzun öncesinde böyle bir şey gerçekleştirseniz kesinlikle kendinizi uçaktan indikten sonar çok daha iyi hissedeceksiniz.”

İsmi Floga olmasa da San Francisco Uluslararası Havaalanında da yoga için özel bir oda bulunuyor ve SF Havaalanı bu konuda Londra’nın kendilerinden esinlendiklerini düşünüyorlar.”

Peki sizin uçuş öncesi hazırlanma tüyolarınız nelerdir?

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön