Anasayfa » Etkinlikler » Gastronomi ve Turizm Uzmanları İzmir’de Buluşuyor
Etkinlikler

Gastronomi ve Turizm Uzmanları İzmir’de Buluşuyor

Gastronomi ve Turizm Uzmanları İzmir'de Buluşuyor
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
7 Ağustos 2015

Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi, Travel Turkey İzmir 2015 Fuarı ile birlikte 10-12 Aralık 2015 tarihleri arasında, gastronomi alanında dünyanın en önemli 24 kentinden biri olarak gösterilen İzmir’de düzenlenecek.

Dünya Gurme Şehirleri Ağı (Reseau Delice) üyelerinden İzmir’in yeni fuar alanı FUAR İZMİR’de düzenlenecek kongre, dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanlarının yanı sıra, eğitimcileri de bir araya getirmeyi amaçlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Fuarcılık Hizmetleri A.Ş (İZFAŞ), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Fuarcılık Hizmetleri Tic. A.Ş., İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü (İEÜ) ve İzmir Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (İzmir CVB) tarafından düzenlenecek Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’nde, gastronomi kültürünün yaşam ile ilişkisi ve bu ilişkinin bölge turizminin kalkınmasına yönelik çalışmalara etkisi tartışılacak.

Gastronomi geleneklerinin yerel ve bölgesel turizme katkılarının yanı sıra, yeni gastronomi akımları ve gastronomi mirası konuları da işlenecek. İzmir’in ev sahipliği yapacağı Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’nin diğer konu başlıkları ise, gastronomi destinasyonları, mutfak müzeleri, konaklama şirketlerinde kimlik ve miras, balık turizmi, yemek ve bağ rotaları, yavaş akımlar: yavaş yemek, yavaş turizm şeklinde olacak.

Ayrıca, restoranlar, hotel-restoranlar ve konuk evlerinde gastronomi üzerine stratejiler geliştirilmesi de işlenecek. Yeni gıda turizm ikonları olarak sıralanan Pazar yerleri ve yenilikçi gıda marketleri, yaratıcı turizm ve gastronomi deneyimleri gibi gastronomi turizmine yönelik pek çok konu ele alınacak. Mutfak mirası politikalarının yanı sıra, gastronomi turizmi ile ulusal, bölgesel ve yerel kalkınmanın nasıl sağlanacağı, gastronomi turizminin tanıtımının ardından ticarileştirilmesine yönelik kamu ve özel ortaklıkların nasıl yürütüleceği ve uzmanlaşmış gastronomi turizmi acentaları da bu uluslararası kongrede işlenecek konular arasında sıralanıyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön