Anasayfa » Güncel » Futbol Ustaları 2017 Dünya Kupası’nda Buluştu
Güncel

Futbol Ustaları 2017 Dünya Kupası’nda Buluştu

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
29 Mayıs 2017
Okurlarımızın geçen yıldan hatırlayacağı “Futbol Ustaları Portekiz – Algavre” buluşması bu yıl da Macaristan’ın Telki şehrinde gerçekleştirildi. Seyahat, gezi, spor ve tatlı çekişmelerin yaşandığı heyecan dolu etkinliğe Türkiye’den üç önemli takım katıldı.

 

Takımlar her sene olduğu gibi Mike Sweeney organizatörlüğünde bir araya geldi.

Navy Masters (Denizgücü) ve Saturday Gunners (Cumartesi Topçuları) ile İstanbul University (İstanbul Üniversitesi) takımları turnuvada ülkemizi başarıyla temsil etti.

 

18 Mayıs’ta başlayıp 22 Mayıs’a kadar devam eden Dokuzuncu Masters World Cup etkinliklerinde konaklama yapılan otel ise Globall Hotel oldu.

Budapeşte’den yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan otel yemyeşil doğasıyla ünlü Telki şehrinde.

Bahsekonu otel ayrıca Macaristan Futbol Federasyonu’nun antrenman yaptığı yer olduğundan sporcuları en uygun biçimde ağırlayacak özelliklere de sahipti.

 

Temsilcilerimiz etkinlikler kapsamında 19 Mayıs Cuma günü dünyanın en güzel lokasyonlarından biri olan Budapeşte’yi gezme imkanını da yakaladılar. Yılın 365 günü turist ağırlamakta olan şehrin 109 senedir hizmet sektöründe olan tarihi restoranlarından Mágyás Pince’te düzenlenen akşam yemeği sonrası ise Globall Otel’e dönüş sağlandı.

 

Dokuzuncu Futbol Ustaları Dünya Kupası için düzenlenen turnuvaya toplam 12 takım katıldı. Navy Masters – Denizgücü sporcularımız ile Saturday Gunners – Cumartesi Topçuları sporcularımız çeyrek finale kadar yükselmeyi başardı.

 

Morocco Masters (Fas Takımı) turnuvanın şampiyonu olurken “Penaltı Atışları Şampiyonluğu” müsabakalarında ise geçen sene birinci olan takımımız “Cumartesi Topçular”ı yine Fas takımının ardından ikinci oldu.

2016 Master World Cup için TIKLAYINIZ

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön