Anasayfa » Güncel » Futbol Turizmi Bu Yıl Hangi Derbiler ile Canlanacak?
Güncel

Futbol Turizmi Bu Yıl Hangi Derbiler ile Canlanacak?

futbol-turizmi-bu-yil-hangi-derbiler-ile-canlanacak

Tüm dünyanın merakla beklediği spor müsabakalarını izlemek için seyahat edenlerin harcamaları, dünya turizm gelirlerinin yüzde 35’ini oluşturuyor. Bu yıl da turistlerin merakla beklediği birçok derbi futbol turizmi ile birlikte ekonomileri de hareketlendirecek.

Futbol dünyasının en önemli maçları, turizmi de canlandırıyor. Bu yıl Avrupa’nın 5 önemli derbi maçını izlemek isteyenlerin 25 bin lira harcaması bekleniyor. Dünya turizm gelirlerinin büyük bir kısmını oluşturan futbol turizminin en çok izlenen ve aynı zamanda ekonomiyi de en çok canlandıran maçları dünya kupaları ve derbilerden oluşuyor.

Her yıl binlerce futbol tutkunu, büyük derbileri yerinde izlemek ve tuttukları takımların evlerinde onlara destek vermek için başka ülkelere seyahat ediyor. Futbol turizminin küresel turizmdeki payı her yıl daha çok büyüyor.

Futbolseverlerin bu yıl Avrupa’da yoğun ilgi göstermesi beklenen en heyecanlı 5 derbi maçının yalnızca bilet fiyatları 4 bin lira. Bir de bütün maçları izlemek isteyenlerin konaklama, ulaşım ve yeme-içme masrafları eklendiğinde bütçenin en az 25 bin lira civarında olması gerek.

İşte Bu Yıl ‘Futbol Turizmi’ni Canlandıracak Derbiler:

Real Madrid- Barcelona

El Clasico futbol dünyasının en önemli derbisi! Bu iki takımın rekabeti, 1930’lu yıllara kadar dayanıyor. Turistler bu derbiye yoğun ilgi gösteriyor.

22 Kasım’da, Santiago Bernabeu Stadyumu’nda yapılacak ilk karşılaşmanın biletleri internet üzerinden 1100 ila 36 bin lira arasında değişen fiyatlarla satışa çıktı. El Clasico için yollara düşecekseniz, Madrid uçağına şimdiden rezervasyon yapmanız halinde gidiş dönüş bileti en az 600 lira olacak.

Liverpool  Manchester United

İngiltere Premier ligi, her yıl 380 maça ev sahipliği yapıyor. Ancak bu ligin en çok izlenen ve beklenen maçı Liverpool ile Manchester United müsabakası.

16 Ocak’ta yapılacak rövanşı kaçırmak istemeyenler için bilet fiyatları bin 300 ile 7 bin 500 arasında değişiyor.

Milan- Inter

Bu yıl 13 Eylül’de yapılan ilk maşta Inter, Milan’ı 1-0 mağlup etti. İkinci maçı kaçırmak istemeyenler için 31 Ocak’ta oynanacak karşılaşmanın bilet fiyatları 220 ile 4 bin lira arasında değişiyor.

İki dev kulübe ev sahipliği yapan Milano’ya bir uçak rezervasyonunu şimdiden yaparsnız gidiş dönüş ücreti 500 liradan başlıyor. Konaklama ve yeme-içme masraflarınızı da hesaplamanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön