Anasayfa » Güncel » Masters Over 50 Futbol Şampiyonu “Cumartesi Topçuları ve Denizgücü” (Saturday Navy Gunners)
Güncel

Masters Over 50 Futbol Şampiyonu “Cumartesi Topçuları ve Denizgücü” (Saturday Navy Gunners)

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
6 Haziran 2018

Sporu ve futbolu sevdikleri için yoğun iş, özel ve sosyal hayatlarından fedakârlık yaparak, her sene antrenman temposunu üst seviyede tutan 50 yaş üzeri futbolcularımız geleneksel turnuvalarında buluştu.

Geçtiğimiz sene Macaristan’ın Telki şehrinde gerçekleştirilen yoğun tempolu turnuva, bu sene İspanya – Valencia’nın şirin kasabası Benicassm’da 24 – 28 Mayıs tarihleri arasında düzenlendi.

2006’dan beri gerçekleştirilen turnuvayı her sene olduğu gibi eski profesyonel futbol oyuncusu, Kanadalı Spor Hocası Mike Sweeney organize etti.

 

 

Misafir takımlar konaklama için Hotel Intur Orange’ı tercih ettiler.

https://www.hotelinturorange.es/en/

Yıl içerisinde hafta sonları bir araya gelip, antrenman yapan futbolcular bu önemli etkinlikte başarı elde etmek adına hafta içi antrenman sayılarını da artırarak hazırlandılar.

 

Yoğun Emek Karşılığında Gelen Kupalar

Türk takımlarımızdan Cumartesi Topçuları ve Denizgücü güçlerini birleştirerek bu yılki turnuvada “Saturday Navy Gunners” ismiyle yer aldı ve aynı zamanda da turnuvanın ŞAMPİYONU oldu. 3 gün süren çekişmeli maçlarda 8 galibiyet, 2 beraberlik elde edildi.

Penaltı yarışmalarında İstanbul Üniversitesi de birinciliği başka takıma bırakmayarak ülkemize iki kupa birden kazandırmış oldu.

 

 

EN BAŞARILI OYUNCU: RECEP AKKİTAP

Turnuvanın en başarılı oyuncusu kaleci Recep Akkitap seçildi. Yaptığı kurtarışlarla takımının namağlup olarak şampiyon olmasına sağlayan Recep Akkitap, yaptığı kurtarışlarla yine baş roldeydi.

 

Kuzey Amerika ve Fas takımlarının da sıralamalarda başarı elde ettiği turnuvanın önümüzdeki sene nerede düzenleneceği henüz belli değil. Ancak takımlarımız organizasyonu 2011 yılında olduğu gibi Türkiye’de yapmak üzere katılımcıları davet etti.

Kanada Milli Takımı ile 1986 yılında dünya kupasına katılım deneyimi olan Mike Hoca, futbolcuları için hazırladığı programı oldukça yoğun tutarken tümüyle ferdi katılımlarıyla bir araya gelen futbolcular gidiş dönüş rotalarında sadece uçuşlarına yakın saatlerde Valencia’yı gezme fırsatını bulabildiler.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön