Anasayfa » Seyahat Sektorü » Facebook’u En Etkili Kullanan Marka Turkey Home’dan Tanıtım Stratejileri
Seyahat Sektorü

Facebook’u En Etkili Kullanan Marka Turkey Home’dan Tanıtım Stratejileri

facebooku-en-etkili-kullanan-marka-turkey-homedan-tanitim-stratejileri
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
27 Ocak 2016

Sosyal medyada etkili varlık göstermek tanıtım stratejisinin ana yapı taşlarından birisi. Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayan destinasyon sayfası Turkey Home Facebook sayfası 4.4 milyon takipçisi ile her yıl düzenlenen Skiftie Ödüllerinden En iyi Markalı Facebook Sayfası ödülünü aldı.

Türkiye’nin markası Turkey Home tüm sosyal medya hesaplarından geçtiğimiz son 20 ayda 6 milyon takipçi sayısına ulaştı. Bu başarının sırrı ise içerik ve doğru hedef kitle belirleme.

Turkey Home stratejisi ise Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma genel müdürü İrfan Önal’a göre:

“Facebook’ta stratejimiz görünürlük kavramı üzerinde yoğunlaşıyor. Kullanıcıların haber akışı içerisinde dikkat çekici olacak içerik üretme üzerinde şekilleniyor.

” Gönderilerimiz, kendi hedef kitlemiz ve sayfayı beğenen kitlenin durup, içeriğimizi görüp, kendi zaman tünellerine yönlendirmesi, beğenerek kendi ağında ki kişilerle paylaşması için yaratılıyor. Bunu yaparak, etkileyici bir görselle orijinal içerik oluşturuyor ve hızla tüketilip takdir edilecek,  ilgi uyandıran bir hikayeyi alıyoruz.”  dedi.

turkey home

turkey home

Turkey Home genellikle ilham veren  video içerikleri ve görselleri ile sadece Türkiye’nin turistik varlıklarından ziyade kültür ve sosyal değerlerini de bir araya getiriyor.

Örneğin;

hafta sonları sayfada kullanıcıların gönderdikleri kedi fotoğrafları #Caturday hashtagi ile, ya da sonbahar sezonunda da turist çekmek için StillSummerInTurkey, tatillerde genellikle LazySaturday #HappyHolidays ya da bilgilendirici içerikler için #DidYouKnow hashtagi kullanılıyor.

Turkey Home Facebook sayfasının 2016 Facebook planlarında ise ” dijital evrenin tüm potansiyeli ile bireysel ve küresel aktörlere en sıcak, arkadaş canlısı ve en ulaşılabilir diyaloğu sunmak için kullanmak” yer alıyor.

Sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön