Anasayfa » Güncel » Facebook Messenger Platformunun İlk Oyununu Tanıttı!
Güncel

Facebook Messenger Platformunun İlk Oyununu Tanıttı!

Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
10 Haziran 2015

Facebook oyun alanında bir atılım göstererek  Facebook Messenger’da  ” Nisandan beri aktif olan bu platformun ilk gerçek oyunu”  olarak nitelendirdikleri  “Doodle Draw Game” ile oyun seçeneklerini geliştiriyor.

Facebook’un  Messenger olarak ayrı bir uygulama çıkartmasının sebebinin Messenger’i aktif bir platform haline getirmek istemesi olduğunu biliyorduk. Bununla ilgili ilk girişimlerini içerik üreten GIF ve Talking Ted adlı (mesajları ileten video çizgi karakter) ile yapmıştı.

Aynı zamanda Facebook Messenger’ın içerik üretme ve yayma için en uygun mecra olduğunu düşünüyor.

Doodle Draw IOS ve Android’le uyumlu olarak çalışıypr. Daha önce herhangi bir çizim programı kullanmış ya da bu tarz oyunlar oynamış insanlar için ilginç ve eğlenceli geleceğe benziyor.

Messenger Chat sayfasından “•••” butonuna dokunarak kolaylıkla Doodle Draw ve diğer oyunlara erişebilirsiniz.

Facebook’un bu açılımının özel mesajlara bağlı sosyal oyunlar ile bu ekosistemi hızlandırıp, kullanıcıları Messenger’a çekmeye çalıştığının göstergesi olarak görülüyor.

Doodle Draw  kullanıcılara çizmek istedikleri şeyler ile ilgili önerilerde bulunuyor. Kullanıcılar çizimleri arkadaşlarına gönderebiliyor. Oyunu oynayan arkadaşlarının ise kullanıcıların ne çizdiğini tahmin etmesi gerekiyor. Kullanıcı oynayarak ya da oyuna arkadaşlarını davet ederek daha çok boya satın alabiliyor. Ayrıca kullanıcılar para ile oyun için özel kredi alabiliyorlar.

Doodle Draw böyle görünüyor:

facebook-messenger-games

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön