Anasayfa » Girisimler » Düğününüz için Yeni Mekân: Emekli Boeing 767
Girisimler

Düğününüz için Yeni Mekân: Emekli Boeing 767

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
1 Mayıs 2017

Uçakla seyahat etmeyi çok seviyorsanız ya da sadece düğününüz için farklı bir mekan arıyorsanız bu haberimiz tam size göre. Boeing 767 model bir uçağın kokpitinde “EVET” der misiniz ?

50 metreye yakın uzunlukta olan Boeing 767 önümüzdeki seneden itibaren evlilik hayallerini hayata geçirirken değişiklik tutkusuna kapılanları ağırlayacak.

 

 

İrlandalı iş adamı David McGowan bahsekonu uçağı geçtiğimiz sene satın aldı. David’in uçağı satın alım amacı İrlanda’da bulunan Quirky Glamping Village “ulaşım” temalı parkına onu “başrol” yapmak.

Aslında Boeing uçağını düğün dernek gibi bir amaçta kullanmayı hiç düşünmemişti David. Ancak talepler arttıkça ve özellikle de civar otellerde konaklayan yeni evli çiftler resim çektirmek için uçağı ziyaret etmek isteyince böylesi bir fikir oluşmuş. Neden Boeing 747 emekliliğinin tadını evlenecek çiftlere düğün mekânı olarak geçirmesin ki?

 

Uçak Düğün İçin Tasarlanacak

Uçak elbette ki bir restorasyon süreci geçirecek, zaten bu sebeple ulusal ve uluslararası talepler ertelenmek durumunda kalıyor şimdilik. Öncelikle 20 kadar yolcu koltuğu çıkartılacak. Ayrıca bölmeler de çıkartılıp, misafirlere daha fazla yer temin edilmesi planlanmakta.

Nisan – Mayıs 2018 gibi ilk çiftini evlendirecek olan Boeing 747 yakınına da bir terminal binası benzeri yapı inşa edilmesi düşünülüyor. 200 kadar misafir de burada konaklayabilecek. E daha ne olsun?

 

 

David McGowan parkında bulunan diğer tüm seyahat araçlarını da konaklama yapılabilir hale getirmek istiyor. Ziyarete ya da düğüne gelen misafirler arzu ederlerse çift katlı otobüslerinde, taksi ya da tren istasyonlarında gerçek vagonların içerisinde de konaklayabilecek.

David ayrıca gemiler de temin edip, onları bir havuzun içerisinde marina edasıyla tasarlamayı planlıyor. Tabii ki bu gemiler de yine misafir ağırlayabiliyor olacak.

Emekli 747 düğün davetlerine ev sahipliği yapmanın yanısıra şimdiden 65 İrlandalı müzik grubunun da dikkatini çekmiş. Birçoğu grubun festivali için uçağı mekân olarak düşünmekte.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön