Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Milli Takım’ın Elendiği EURO 2016’da Eyfel Kulesi Üç Kez Türk Bayrağı’nın Renklerine Boyandı
Destinasyonlar

Milli Takım’ın Elendiği EURO 2016’da Eyfel Kulesi Üç Kez Türk Bayrağı’nın Renklerine Boyandı

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
23 Haziran 2016

Tüm dünyanın ilgiyle izlediği EURO 2016’da, Türk Milli Takımı aldığı Çek Cumhuriyeti galibiyetine rağmen malesef ki turnuvadan elendi. Ancak Türk Milli Takım taraftarları Fransa’nın simgelerinden başkent Paris’teki Eyfel Kulesini tam üç kez  kırmızı beyaza boyamayı başardı.

Fransa’nın ev sahipliğinde gerçekleşen EURO 2016 bütün hızıyla sürerken, Türk Milli Takımı’nın aldığı Çek Cumhuriyeti galibiyetine rağmen, İrlanda’nın İtalya karşısında aldığı galibiyet sonrası turnuvadaki en iyi üçüncü olma şansını yitirerek malesef ki turnuvadan elendi. Ancak oynadığı üç maç sonunda da Fransa’nın simgelerinden başkent Paris’teki Eyfel Kulesi tam üç kez Türk bayrağının renklerine büründü.

Şampiyonadaki üçüncü maçını Lens kentinde Çek Cumhuriyeti‘yle oynayan A Milli Takım’ın Twitter’da #TUR etiketiyle en fazla desteği alması sonrası Eyfel Kulesi, 15 dakika boyunca Türk bayrağının kırmızı-beyaz renklerine ışıklandırıldı. Kule üzerinde asılı bulunan topa da ay yıldız simgesi yansıtıldı. Daha önce oynadığı maçlarda da en fazla desteği almayı başaran Türkiye, iki kez daha Eyfel Kulesi’ni kırmızı beyaz renklere boyamıştı.

Milli Takım’ın Çek Cumhuriyeti’yle oynadığı maç için çok sayıda Türk taraftarı Eyfel Kulesi yakınında EURO 2016 çerçevesinde kurulan taraftar bölgesine gelmiş ve Türkiye’nin attığı goller sonrası büyük sevinç yaşamıştı. Ancak dün oynanan diğer grup maçlarının ardından turnuvadan elenmesi taraftarlarda üzüntü yarattı.

Taraftar bölgesinde maçı izleyen taraftarlarla röportaj gerçekleştiren Anadolu Ajansı’nın mikrofon uzattığı  41 yaşındaki Esin Arabacı, “Gol yedikten sonra moralimiz çok bozuluyor. Ancak bizim için buralarda Türkiye bayrağının dalgalanması kadar güzel bir şey yok.” ifadelerini kullanmıştı.

Son 16’ya kalan takımların eşleşmeleri ve maçların oynanacağı tarihler ise şöyle:

25 Haziran Cumartesi:
İsviçre-Polonya (TSİ 16.00 – Geoffroy Guichard Stadı)
Galler- Kuzey İrlanda (TSİ 19.00 – Parc des Princes)
Hırvatistan-Portekiz (TSİ 22.00 – Bollaert-Delelis)

26 Haziran Pazar:
Fransa-İrlanda Cumhuriyeti (TSİ 16.00 – Lyon)
Almanya-Slovakya (TSİ 19.00 – Pierre Mauroy)
Macaristan-Belçika (TSİ 22.00 – Toulouse)

27 Haziran Pazartesi:
İtalya-İspanya (TSİ 19.00 – Stade de France)
İngiltere-İzlanda (TSİ 22.00 – Nice)

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön