Anasayfa » Etkinlikler » 3 Milyar Kişi Erciyes’i İzleyecek
Etkinlikler

3 Milyar Kişi Erciyes’i İzleyecek

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
9 Şubat 2018

Erciyes’in ev sahipliğinde 120 sporcu, 350 görevli, on binlerce izleyicinin katılacağı, 40 farklı ülkede canlı yayınlanacak olan dünya’nın en prestijli snowboard yarışı “FORD Snowboard Dünya Kupası” için geri sayım başladı.

Sömestr döneminin ardından, kış turizmine ilişkin veriler yüz güldürürken; Erciyes dünyanın en prestijli snowboard yarışına hazırlanıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes A.Ş. tarafından ve Ford Türkiye’nin destekleriyle Erciyes’te bu yıl 3’üncü kez düzenlenecek “FORD Snowboard Dünya Kupası” için tüm hazırlıklar tamamlandı. 120 sporcu, 350 görevli, on binlerce izleyici ile gerçekleşecek tarihi organizasyon için nefesler tutuldu.

Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS)’ in en prestijli sportif organizasyonlarından biri olan müsabaka için “Erciyes Kayak Merkezi Develi Kapı“da bulunan 2700 Metre rakımlı pistte, 19 ülkeden dünyanın en iyi 120 snowboard sporcusu mücadele edecek. Yarış sırasında global kış sporları alanında uzman 350 kişilik ekip görev yapacak.

İlgili resim

40 farklı ülkede canlı yayınlanacak

9 global network üzerinden; Amerika’dan İngiltere’ye, Rusya’dan Avrupa’ya, Çin’e, Kore’ye, Japonya’ya,  tüm dünya genelinde 40 farklı ülkede canlı yayınlanacak olan organizasyon; “Erciyes-Kayseri Tur” olarak yaklaşık 3 milyar kişiye ulaşacak. Merakla beklenen müsabakalar, on binlerce kış sporları tutkunu tarafından da yerinde izleyecek.

İtalya’nın en gözde kayak merkezleri Carezza ve Cortina; global çapta yarışların düzenlendiği Rogla (Slovenya), Bansko (Bulgaristan), Avusturya Alp’lerinin zirvelerinden biri olan Lackenhof gibi dünyaca ünlü kayak merkezlerinde gerçekleşen bu dev organizasyonun final etabı; 3 Mart 2018’de ülkemizin en gelişmiş kış sporları ve turizm üssü Erciyes Kayak Merkezi’nde düzenlenecek.

İlgili resim

Erciyes yerli yabancı birçok misafiri ağırlayacak

19 ülkeden dünyanın en iyi 120 snowboard sporcusunun kıyasıya mücadele edeceği yarışma, şu an 210cm kar kalınlığına sahip özel hazırlanmış pistte gerçekleşecek. Erciyes’te 2018 şampiyonunun belirleneceği ve Kristal Küre’nin sahibini bulacağı etkinlik, yerli yabancı birçok misafiri ağırlayacak.

Salt bir sportif organizasyon olmanın ötesinde bir anlayışla tasarlanan Dünya Kupası, ülkenin her yanından Erciyes’e gelen bireylere ilham veren; kış sporlarının ülkemizde ve dünya genelinde geldiği noktayı kanıtlayan bir değer taşıyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön