Anasayfa » Seyahat Sektorü » Cruise » Epiphany: Dünya’nın En Büyük Süper Yatı
Cruise

Epiphany: Dünya’nın En Büyük Süper Yatı

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
23 Temmuz 2016

İsmi Epiphany, 130 metre uzunluğunda ve her yolcusuna özel balkonlu kamarası olan süper bir yat tasarlandı.

Yat denince gösteriş, lüks ve ihtişamın akla gelmesine alışkınız. Tasarımlarıyla göz kamaştıran bu yatlara kısa süre sonra bir yenisi eklenecek. İngiliz tasarımcı Andy Waugh 130 metre olarak projelediği süper yatla tüm rekorları alt üst etmeye hazırlanmakta. Proje hayata geçirildiği takdirde dünyanın en büyük yatlarından biri olarak tarihe geçecek.

Sadece büyüklüğü ile değil, siyah beyaz ağırlıklı yuvarlak dış cephesiyle de göz kamaştıracak olan Epiphany, birçok nedenden dolayı adından çokça söz ettireceğe benziyor.

 

this-could-be-one-worlds-largest-superyachts-01

 

En önemli özelliklerinden birisi yatta beş ayrı kat olması ve her bir katın da deniz manzarasının doğal ihtişamına gözle erişim imkânı sağlaması. Dahası, yatın şanslı sahipleri güvertelerinde tavanı yükseltilmiş görkemli bir salona da sahip olacak. Ayrıca özel sinemaları, ofis alanları ve tabii ki de Jakuzileri eksik olmayacak.

Güvertenin hemen altındaki katta bulunan dört ayrı kamaranın her birinin kendine özel balkonu olacak. Burada konaklayacak olanların da yine sinema salonları, spor salonları ve SPA alanı unutulmamış.

Olmazsa olmaz güneşlenme alanı ile havuza ulaşım bu kattan sağlanırken, arzuya göre havuz kapanıp, helikopter pistine de dönüşüyor olacak.

Andy Waugh güçlü kalemiyle tasarladığı bu yatta 40 adet mürettebatın da rahatlıkla kalabileceği kamaraları da unutmamış.

Tasarının hayata geçmesi halinde yatın fiyatının 200 ila 300 milyon Amerikan Doları arası olması beklenmekte.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum





POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön