Anasayfa » Güncel » Enuygun.com İle Seyahatin Serüveni
Güncel

Enuygun.com İle Seyahatin Serüveni

Ceyda Arınç
Ceyda Arınç
13 Şubat 2017

Türkiye’nin en büyük uçak bileti sitelerinden Enuygun.com, seyahat blog yazarlarıyla geleceğin seyahat trendlerini konuşmak için bir araya geldi. Toplantıda Gelecek Bilimci Halil Aksu da konuşmacı olarak yer aldı. Aksu, ‘Eskiden at sırtında seyahat ediyorduk, gelecekte drone benzeri insansız hava araçlarına bineceğiz. Özel gözlüklerimizi takarak nasıl bir tatil istediğimizi hayal edip, oralara doğru sanal bir yolculuk yapabileceğiz’ dedi.

Yapay Zekâyla Yolculuk

Gelecek Bilimci Halil Aksu‘nun vurguladığı unsurlar arasında; kişisel hava araçlarının çeşitlenmesi ve yaygınlamasına rağmen alışkanlıklar, yükseklik korkusu, kaza riski, sigorta ve kanuni düzenlemeler gibi konuların bu araçların kitlesel olarak kullanılmasının önünde engel teşkil edeceği. Aksu, yapay zekânın ise tatil deneyimimizi değiştireceğini ve geliştireceğini belirtiyor.

1486973597_Enuygun_Blogger_Etkinli__i_2__Halil_aksu

Aksu’nun sözlerinde yer verdiği diğer detaylar ise şöyle: ‘Akıllı telefonlar ve benzeri teknolojik ürünlerle, dilini bilmediğiniz bir ülkede çok rahat anlaşabilecek, paramızı hemen bozdurabilecek, sesli bir komutla konaklama ya da ulaşım tercihlerimizi belirleyebileceğiz. Akıllı rehber uygulamaları bize çok daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunacak. Sanal Gerçeklik yerimizden kıpırdamadan Barselona’da ya da Aya Sofya’nın içinde gezinme imkânı sunacakken, Karıştırılmış Gerçeklik (Mixed Reality) fiziksel gezilerimizde yanımızdan ayırmayacağımız rehberlerimiz olacak. Gitmek istediğimiz ülke hakkında tüm bilgiler istediğimiz anda gözümüzün önüne gelecek. Er ya da geç canlı, cansız her şey internete bağlanacak ve bu durum seyahetlerimizi de kökten değiştirecek.’

1486973598_Enuygun_Blogger_Etkinli__i_3__Halil_Aksu

‘Seyahatte Mobil Kullanım Hızla Artıyor’

Enuygun.com, yılda 3 milyondan fazla uçak bileti satıyor. Enuygun.com’un CEO’su Çağlar Erol gelişen teknolojinin seyahat alışkanlıklarını da değiştirdiğini de söylemekte. Türkiye, online alışverişte en fazla seyahat satın alınan ülkeler arasına yükselirken, “Enuygun.com’da da uçak biletlerinin %60’ı mobil cihazlar üzerinden alınıyor, Enuygun.com bu yüzden online seyahat pazarındaki trendleri yakından takip ederek müşterilerine daha iyi bir deneyim sunmak için 70 yeni proje üzerinde çalışıyor, mobil öncelikli bakış açışı ile uçak bileti satın alımını hayli kolaylaştırdı, müşteriler mobilden veya masaüstü bilgisayar ya da tabletten uçak biletini birkaç adımda ve dakikalar içinde güvenle alabiliyorlar.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön