Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » En İyi Ülkelerden Biri Olmanın 9 Sebebi : Lüksemburg
Destinasyonlar

En İyi Ülkelerden Biri Olmanın 9 Sebebi : Lüksemburg

en-iyi-ulkelerden-biri-olmanin-9-sebebi-luksemburg
Beste Eşerler
Beste Eşerler
22 Ekim 2015

Fransa, Almanya ve Belçika tarafından çevrelenen; 562,952 nüfuslu küçük bir Avrupa ülkesi: Lüksemburg. Peki Lüksemburg’un hangi özelliği onu Dünyanın en iyi ülkelerinden biri yapıyor? Yasaları mı? Politikası mı? Eğitim desek? Yoksa altyapısı mı? Belki de bunların hepsi…

Bu küçük Avrupa ülkesi –orta büyüklükte bir şehirle neredeyse aynı yüzölçümüne sahip diyebiliriz- iyi eğitim olanakları, geliştirilmiş yaşam standartları kadar aynı zamanda vergi kolaylığı yasaları ile de tanınıyor. O zaman şimdi hep birlikte Lüksemburg’un zirveyi hangi 9 özelliği ile zorladığına bir göz atalım:

9. Konum eşittir her şey

Daha önce de söylediğimiz gibi Lüksemburg, Fransa, Almanya ve Belçika’nın kesişme noktasında bulunuyor. Yani, insan vücudundaki kalbin konumu gibi, değil mi?

8. Tıpkı bir krallıkta yaşıyor gibi şato evler

Önünüze her dakika yeni bir şatonun çıktığı bir ülke hayal edin… Sizce de biraz fazla görkemli olmaz mıydı?

7. Şehrin ışıkları

Eğer bir kez ziyaret edersiniz anlayacaksınız; bu kadar güzel ışıklandırılmış bir başka ülke gerçekten nadir bulunur cinsten… En önemlisi ise o kadar ışıklandırma altında bile şehir o kadar doğal görünüyor ki sanki gün ışığı etkisi gece gündüz varmış gibi.

6. Kültürlerin kesişme noktası

Lüksemburg’da en az 4 dilin konuşulduğunu biliyor muydunuz? Çocukların çok dilli olmak adına ne kadar şanslı olduğunu tartışmamıza gerek bile yok.

en-iyi-ulkelerden-biri-olmanin-9-sebebi-luksemburg_tg

Kültürlerin kesişme noktası

5. En iyi mutfaklardan biri

Ülkenin kültürel kesişme noktası olması, geçerliliğini mutfak sanatları için de koruyor.

4. Şarap mı, Bira mı?

Kim kazanır bilemiyoruz ama rekabetin oldukça yüksek olduğu aşikar.

3. Vergisiz bir cennet

Fazla söze gerek yok… Eğer Lüksemburg sınırları içerisinde bir şirket kurduysanız, ihtiyacınız olan her fırsat elinizin altında olacak.

2. Merkezde olmak, merkezi olmak

Bu tamamen kontrol etme gücü anlamına gelir. Avrupa’nın orta noktasında bir ülke olarak Lüksemburg, herhangi bir kıyı ülkesine oranla, çevre ülkelerle çok daha rahat erişim ve bağlantı sağlama şansına sahip.

1. Komşularından daha ucuz

Verginin olmaması, tütün ve alkol piyasasının bu ülkede diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha düşük bir pazar değeri olmasını sağlıyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön