Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » En Eğlenceli Eğlence Merkezleri Hangileri
Destinasyonlar

En Eğlenceli Eğlence Merkezleri Hangileri

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
14 Mayıs 2018

Tema ve eğlence parkları, özellikle de küçük yaştaki ziyaretçiler başta olmak üzere herkesi mıknatıs gibi kendisine çekiyor. Yıllık milyonlarca turist ağırlayan bu parkların sayısı ülkemizde de arttı son zamanlarda.

Peki ya Avrupa’daki en ünlü Eğlence Merkezleri ?

 

Europa-Park, Almanya

Hız trenleri çeşitliliği ve sayısı bakımından en ünlü parklardan biri Almanya’da bulunan Europa-Park. Günlük 60 bin ziyaretçiyi ağırlama kapasitesine sahip olan yer, özellikle tatil günlerini aşırı yoğun geçiriyor. Parkın, sadece 2016 yılında 5,6 milyon ziyaretçisi oldu.

 

Disneyland Paris, Fransa

Avrupa’nın en popüler parkları arasında yer alan Disneyland Paris, Disneyland Park ve Walt Disney Studios Park isimli iki ayrı parktan oluşuyor. Parklara toplu taşıma ile ulaşım rahatlıkla sağlanabiliyor. Hemen hemen tüm eğlence aktivitelerine ailecek katılma imkanı olan parkı 2016 yılında 13,4 milyon kişi ziyaret etmiş.

 

PortAventura World, İspanya

Basrelona’dan 60 kilometre uzakta kurulu PortAventura Dünyası yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı. Portaventura Park, Caribe Aquatic Park ve Ferrari Land olarak üç bölüme ayrılmış durumda. Akdeniz manzarası ve güzel havası ile her zevke hitap ediyor.

 

Gardaland, İtalya

Yıllık 2,85 milyon ziyaretçisi ile Garda nehrinin yanında kurulu bulunan Gardaland, İtalya’nın en büyük eğlence merkezi.

Hız trenlerinin çeşitliliği ve sayısı tüm ziyaretçilerin talebine karşılık veriyor. Çocuk ziyaretçilerin her anlamda öncelikleri bulunuyor.

Tabii tüm bu özelliklere ve kalabalığa sahip parkların bir sıkıntısı uzun bekleme süreleri oluyor. Neyse ki her birinde zengin menüleri ile misafirlerine ağırlayan restoranlar ve dinlenme alanları mevcut.

İyi eğlenceler !

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön