Anasayfa » Girisimler » Emirates’ten Çevreci Adım: Plastik Şişeden Battaniye
Girisimler

Emirates’ten Çevreci Adım: Plastik Şişeden Battaniye

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
31 Ocak 2017

Yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastik şişelerden üretilen yeni ecoTHREAD battaniyeleri ile çevreci yaklaşımını sürdüren Emirates, bu sayede 2019 sonu itibariyle doğadan 88 milyon plastik şişeyi kurtaracak.

Günümüzde şirketlerin hedef kitleleri üzerinde etkili olabilmeleri için yalnızca sundukları ürün ve hizmet kalitesini yüksek tutmaları yeterli olmuyor. Bir çok etmeni aynı anda gözetmek durumundalar. Bunların içinde belki de en güzeli sosyal sorumluluk bilinci ile hareket etme eğilimi. İşi insana hizmet etmek olan turizm sektörü de hiç kuşkusuz bundan nasibini alıyor.

Ünlü havayolu şirketi Emirates de, çevreci yaklaşımı ve bu yönde yaptığı çalışmalarla sektörün örnek firmalarından biri olarak göze çarpıyor. Yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastikten üretilen yumuşak ve sıcak Emiratebattaniyeleri, şimdi tüm Economy Class gece boyu uçuşlarında kullanılıyor.

Her bir Emirates ecoTHREAD battaniye, 28 adet geri dönüştürülmüş şişeden üretiliyor. En son inovasyon sayesinde şişelerden iplik yapılmadan önce polar kumaş oluşturarak plastik parçalar geri dönüştürülüyor. Daha sonra yumuşak battaniye olarak dokunuyor.

Emirates’in ürün inovasyonu ve sürdürülebilirlik vaadinin bir parçası olan çevre dostu battaniyeler, dünyanın önde gelen uçak içi ürün uzmanı Buzz tarafından tasarlandı. Emirates aynı zamanda alüminyum kutuları, plastik ve cam şişeleri ve temiz gazete, dergi ve kartonları mümkün olduğunca geri dönüştürerek uçuşlarında yeşil bir program uyguluyor.

2019 sonu itibarıyle Emirates, ecoTHREAD battaniyeler sayesinde doğadan 88 milyon plastik şişeyi kurtaracak, bu da 44 adet A380 uçağın ağırlığına eşit. Bu girişim, havayolu endüstrisindeki en büyük sürdürülebilir battaniye programı olarak dikkat çekiyor.

Economy Class için üretilen Emirates ecoTHREAD, tüm üç sınıfta da kullanılan battaniyelerin değişim sürecini tamamlar nitelikte. Havayolu; First Class’ta pelüş, suni kuzu derisi ve Business Class’ta yumuşak kuş tüyü battaniye sunmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön