Anasayfa » Güncel » Emirates’ten “Kabin Yasağı”na Karşı Yeni Uygulama
Güncel

Emirates’ten “Kabin Yasağı”na Karşı Yeni Uygulama

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
27 Mart 2017

Elektronik malzemelerin uçak kabininde taşınmasını yasaklama yönündeki kararın ardından Emirates, kabin yasağına karşı uygulayacağı yeni hizmetini duyurdu.

Cep telefonları dışındaki elektronik malzemelerin uçak kabininde taşınmasını yasaklama yönündeki karar, ABD ve İngiltere tarifeli seferlerinde uygulanmaya başlandı. Buna karşılık Emirates Hava Yolları da, yolcularının ABD uçuşlarından önce uçağa binecekleri son ana kadar dizüstü ve tablet bilgisayarlarını kullanabilmelerine imkân sağlayan yeni hizmetini tanıttı.

Dubai üzerinden ABD’ye seyahat eden Emirates Havayolu müşterileri dizüstü ve tablet bilgisayarlarını hem seyahatlerinin ilk bölümünde hem de Dubai’deki transit geçişleri sırasında kullanabilecekler. Daha sonra, ABD uçağına binmeden önce dizüstü ve tablet bilgisayarlarını ve diğer yasaklanan elektronik cihazlarını uçağa biniş kapısındaki güvenlik personeline beyan ederek teslim edecekler. Cihazlar dikkatli bir şekilde kutuların içine yerleştirilecek, uçağın kargo bölümüne yüklenecek ve ABD’de varış noktasında yolculara teslim edilecek. Bu hizmet için herhangi bir ücret talep edilmeyecek.
Uçak içi hizmetler ön planda

Emirates Havayolu Başkanı Sör Tim Clark konu ile ilgili yaptığı açıklamada: Yolcularımız uçağa bindikten sonra cep telefonları ile internet kullanmaya devam edebilirler. Geçmiş verilerimiz Emirates’in ABD uçuşlarında yolcuların % 90’ının uçak içi mobil ve Wi – Fi bağlantı hizmetlerini cep telefonları aracılığıyla kullandıklarını gösteriyor. Sadece % 6’sı dizüstü ve % 4’ü tablet bilgisayarlar ile bağlanıyor. Bu tabii cihazlarını internet bağlantısı olmadan kullanan yolcumuz olmadığı anlamına gelmiyor, ancak belki de söz konusu durumun iyi yönü bu yolcularımız da artık cihaz kullanımına haklı bir gerekçeyle ara vererek uçak içi hizmetlerimizin keyfini çıkarabilecek, onlara sunduğumuz son çıkan filmleri, müzikleri ve TV dizilerini deneyimleyebilecek olmalarıdır.” dedi.

ABD Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA) tarafından çıkartılan bu yeni güvenlik yönergesi Dubai’den ABD’ye direkt seyahat eden, transit yolcular da dahil olmak üzere, tüm yolcuları kapsamaktadır. Emirates ile Milano ve Atina’dan ABD’ye seyahat eden yolcuları veya Emirates ile herhangi bir destinasyondan herhangi başka bir destinasyona seyahat eden yolcuları kapsıyor.

ABD’ye seyahat edecek Emirates yolcuları yeni TSA kurallarının kendilerini nasıl etkiyeceğini daha detaylı öğrenmek isterlerse emirates.com/electronicsban adresinden bilgi alabilirler.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön