Anasayfa » Güncel » Emekliye Özel Tatil Paketi Geliyor
Güncel

Emekliye Özel Tatil Paketi Geliyor

Emekliye Özel Tatil Paketi Geliyor
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
27 Temmuz 2015

TÜRSAB, emeklileri tatile yönlendirmek için harekete geçti. Emekliler için indirimleri yüzde 40’lara varan tatil paketi geliyor.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) emekliye özel tatil paketi için 81 ildeki tesislerle görüştü. Emekliler artık daha indirimli tatil fırsatı yakalayacak.

Paketin faaliyete geçmesiyle, indirimler yüzde 40’lara kadar varacak. Çalışma hayatı biten ve artık biraz da ‘kafa dinlemek’ isteyen emekliler bu fırsat sayesinde artık tatille barışacak. Paket ile ilgili konuşan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, çalışmanın emekli grubuna yönelik olduğunu belirterek, “Emekliler sıcak havayı fazla sevmez. Bu nedenle otellerin tam doluluğa ulaşmadığı sezon başlarında ve sonlarında emeklileri ağırlamak istiyoruz.” diye konuştu.

Bütçeye Uygun Olacak

Emekliler için özellikle tesislerin dolu olmadığı dönemleri seçtiklerini belirten Ulusoy, “Tatil paketi emeklilerin bütçelerine uygun olacak. İndirimler yüzde 40’lara varacak.” dedi.

Paket için Türkiye’nin tüm illerinde tesisler ile görüşmeler başladı. Bu fırsat sayesinde, hem tesislerin doluluk oranlarını artırmak, hem de emeklileri mutlu etmek mümkün olacak. Kamu tesislerinde de emeklilere kontenjan ayrılması gündeme geldi. Kamuya ait sosyal tesislerin memur emeklilerinin yanı sıra Bağ-Kur ve SSK emeklilerinin de kullanımına açılması düşünülüyor.

Konuyla ilgili emeklilerin de görüşleri alındı. Emekliler, kendilerine sunulacak ucuz tatil fırsatının turizm sektörüne de fayda sağlayacağı görüşünde hemfikir. Paket sayesinde sezon dışı dönemlerde de oteller dolacak. Böylece sıcaktan kaçan emekliler sayesinde turizm 12 aya yayılacak. Otellerin bazı dönemlerde tam doluluğa ulaşması mümkün olacak. Turizmin sezon dışına yayılması sayesinde istihdama da katkı sağlanacak. Çünkü otellerin sezon dışı dönemde personel azaltmaya gitmesine gerek kalmayacak. Belki de hayatında hiç tatil yapma fırsatı yakalayamamış emekliler, bu fırsattan yararlanabilecek. Böylece yerli turist sayısında da artış sağlanacak.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön