Anasayfa » Güncel » Elvis Presley’in Özel Jeti Açık Artırmada
Güncel

Elvis Presley’in Özel Jeti Açık Artırmada

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
25 Mayıs 2017

Altın kaplı Cadillac arabadan tutun da pudra mavisi hız teknesine kadar … efsane rock sanatçısı Elvis Presley’in seyahatlerinde bir stili vardı şüphesiz.

Günümüzün seyahatseverleri artık Rock Kralı’nın orijinal özel lüks jetine sahip olabilecek.

 

Elvis, 1962 model Lockheed Jetstar’ının tasarımı kendi yapmıştı. Efsane sanatçı mobilyalarından kırmızı kaplı koltuklarına kadar her bir detayı titizlikle tasarladı. Jet aynı zamanda babası Vernon Presley tarafından da kullanılmaktaydı.

 

 

Son 35 yıldır Elvis’in jeti Meksika Roswell’de durmaktaydı. Açık artırmayı kazanacak olan kişi jeti uçurmak için öncelikle bakım uygulamak durumunda. Hatta öyle ki jetin çalışan motorları dahi eksik.

Açık artırmayla jetin sahibi olacak olan şanslı kişi aynı zamanda Rock Kralı’nın iç tasarımla ilgili düşüncelerini paylaştığı imzalı yazısının da sahibi olacak. Jetin dış boyası gibi iç dizaynı da Presley’in zamanında nasılsa aynen korunmuş durumda.

 

Elvis’in iki özel jeti daha vardı. Her ikisi de Elvis Presley’in Tennessee’deki müzesinde yer alıyor.

Elvis Presley’in Özel Jet Fiyatı

27 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan açık artırmada jetin 2 ila 3,5 milyon Amerikan Doları arası bir fiyatla satılması öngörülmekte.

 

Açık artırmada ayrıca kendisine ait 4,5 karat pırlanta taşlı altın yüzüğü de satılıyor olacak, fiyatı tahminen 55 bin Amerikan doları. Tüm bunlara parası yetmeyen Elvis hayranları ise geceliği 159 Dolar’a efsane sanatçının otelinde kalabilecek.

 

Kralın Graceland’deki evine birkaç adımlık mesafede bulunan otel 2016 yılında açıldı. Bahsekonu otelin de iç tasarımı da sanatçının tümüyle ruhunu yansıtmakta.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön