Anasayfa » Güncel » Eiffel Kulesi En Sıradışı Sevgililer Günü Hediyelerinden Birini Sunuyor
Güncel

Eiffel Kulesi En Sıradışı Sevgililer Günü Hediyelerinden Birini Sunuyor

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
8 Şubat 2018

Fransa, Paris ve Eiffel Kulesi.. Bu üçlünün düşüncesi bile romantizmi çağrıştırırken bir de yaklaşmakta olan 14 Şubat Sevgililer Günü özel hediyesiyle harmanlandı …

Eiffel Kulesi sevgililere en özel hediyelerden birini sunuyor.

 

Kulenin eşsiz aydınlatmaları 14 Şubat’a özel olmak üzere satılık. Sevgiliye alınacak “Eiffel Kulesi Işığı” sanırız diğer tüm hediyeleri gölgede bırakmaya aday.

Dünyanın en romantik şehirlerinden biri Paris’in simgesi Eiffel Kulesi her gece 20 bin ışıkla aydınlanıyor. Bu şahane ışıklandırma sistemi 1985 yılında mühendis Pierre Bideau tarafından yapıldı. Devasa kulenin düzenlenen ilk ışıklandırılmasında 352 adet sodyum sarı ve turuncu lambalar yerleştirilmişti.

Işıl ışıl görüntüsü ile kule sadece geceleri süslemekle de kalmıyor. Romantik bir hediye arayanlara çok değişik bir alternatif sunuyor. Tam olarak 450 adet aydınlatma kuleden sökülerek başka gönülleri ışıldatmak üzere süslü paketlerde yerlerini aldı bile.

“Diamond Lights – Elmas Işıkları”

Paketlenen bu her bir otantik ışık benzersiz. Çünkü üzerinde ve camında ayrı ayrı izleri mevcut. Paket içeriğinde ise aydınlatmanın kuleye ait olduğunu belgeleyen bir sertifika bulunuyor.

Paris’in hikayesini anlatan bu sıradışı hediyelik ışıklar vergi dahil 540 €uro fiyatla meraklılarını bekliyor. Alıcıları “sevgililer” ile sınırlı kalmayacaktır şüphesiz.

Tamamen demirden yapılı Eiffel Kulesi’nin seyrine doyamayan Champ de Mars tutkunları eminiz Berlin Duvarı yıkıldığında olduğu gibi BİR parçaya sahip olmanın mutluluğunu yaşayacak.

1889’da yapıldığı günden bu yana dünya çapında yılda 200 milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan ender yapı, aynı zamanda dünya üzerinde en fazla gelir getiren eser niteliği de taşıyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön