Anasayfa » Güncel » Dünyayı Gezmeye Kaç Yaşında Başlayabilirsiniz?
Güncel

Dünyayı Gezmeye Kaç Yaşında Başlayabilirsiniz?

dunyayi-gezmeye-kac-yasinda-baslayabilirsiniz
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
13 Ocak 2016

Bir dünya turuna çıkmak isteseniz bunu kaç yaşında yapmaya başlayabileceğinizi hiç düşündünüz mü? İster istemez hep bir erteleme oluyordur hayatınızda. Ancak 4 yaşında 41 ülke gezebilecek kadar şanslı olanlar da var. Tabi ki gezgin bir anne babanın çocuğu olmak gerek.

Onlar için üç kafadar da diyebiliriz. Çünkü onların artık farklı bir dünyaları var. Mükemmel bir Avrupa turuna çıkan Mihai Barbu ve eşinin yanında 4 yaşındaki şirin mi şirin kızları da vardı.

Barbu ailesinin kızları için bu durum büyük bir şans. İleride 4 yaşındaki çılgın Avrupa turunu yalnızca fotoğraflardan hatırlayacak olsa da, birçok kişinin hayalini kurduğu bir yolculuğa çıktı. 4 yaşında bir kız, 4 ayda tam 41 ülke gördü.

Kıtada Görülmedik Ülke Bırakmadılar

Bu şanslı ve küçük gezgin, kariyerlerine bir süre ara veren Romanyalı bir çiftin kızı. Onlar Avrupa turu hayalini gerçekleştirirken yanlarına kızlarını da aldı tura başladı. Kıtada görülmedik ülke bırakmayan maceraperest aile, araba ile seyahat etmek yerine motosiklet tercih etti.

Öyle ki, bu maceralı Avrupa yolculuğunda, motosiklet dışında tek kullandıkları araç, İngiltere ve Fas’a giderken kullandıkları feribotlar.

İki motosikletle yola çıkan Barbu ailesi, toplamda 28 bin kilometre yol katettiler. Seyahatlerinin son bölümünde Türkiye’yi de görmek isteyen aile, İstanbul’a da uğradı.

Gittikleri ülkelerde bol bol fotoğraf çektiren ailenin oldukça renkli görüntüleri var.

İşte onlardan bir kaçı…

barbu_ailesi_tg

Barbu ailesinin motosiklet dışında nadir geçirdikleri zamanlardan biri

barbu_ailesi_tg2

Küçük gezginden bir selfie..

barbu_ailesi_rotalari_tg

Maceraperest ailenin Avrupa rotası

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER