Anasayfa » Güncel » Dünyayı Gezip Her Ülkede Klip Çeken Çift
Güncel

Dünyayı Gezip Her Ülkede Klip Çeken Çift

Ceyda Arınç
Ceyda Arınç
27 Haziran 2016

Leo Longo ve Diana Boccara! Sanat için yaşayan ve sanatın evrenselliğini göze soka soka yaşatan yetenekli ve Brezilyalı bir çift. Son 16 aydır dünyayı gezerek, her ülkede favori müzik gruplarının yüksek kaliteli müzik videolarını üretiyorlar. 

Çift, ABD’nin güneyinde seyahat ettikten ve Nashville ve Memphis gibi şehirlerde Caz, Blues ve Rock gibi zengin müzik kültürünü iyiden iyiye deneyimledikten sonra, bu projeye başlamaya karar veriyorlar. En sevdikleri iki zevki entegre ederek, yeni bir yaşam deneyimine başlıyorlar: Seyahat+ Sanat!

© Marcel Nascimento

© Marcel Nascimento

Kararı aldıklarında Diana, Brezilya’da bir TV yapımcısı ve senarist olarak çalışıyor, Leo ise bir TV yönetmeni. Çift, sahip oldukları evi, birçok eşyalarını ve arabalarını satıp, kendilerini finanse ederek, yola çıkıyorlar. Amaç; dünyayı gezip, klip çekmek. 

Her yeni şehre varmadan önce, tanıdıkları ile e-mail üzerinden irtibata geçip veya sosyal medya aracılığı ile nasıl davranmaları gerektiği, nerede kalabilecekleri, hangi toplu ulaşım araçlarını kullanmaları gerektiği, nerden yiyecek alacakları, cep telefonları için nereden çip alacaklarına kadar soruyorlar. Her ülkeden sevdikleri sanatçı veya grup ile de seyahat etmeden önce Skype üzerinden görüşüyorlar ve ülkeye vardıklarında o sanatçı veya müzik grubu ile onlar hangi şarkıya klip çekmek isterlerse, onu çekiyorlar. Yeni tanıştıkları her sanatçıdan da, şehri o sanatçının gözünden görüp, tecrübe ediyorlar.

‘İş gibi iş, yaşam gibi yaşam’ diyenlerin seveceği bu çift, yeni müzik videolarını her pazartesi  günü, YouTube profillerinden yayınlıyorlar. Klipler kadar, zaman zaman işbirliği yaptıkları film yapımcıları ile sürdürdükleri süreç ve sanatçılarla olan üretim sürecinin arka planı da yine burada izleyiciyle paylaşılıyor. Bu özgür ruhlu sanatçı gezginleri takip etmek isteyenler için; YouTube profilleri ve Instagramları.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön