Anasayfa » Güncel » Dünyanın Tüm İklim Çeşitlerini Aynı Anda Hissedebileceksiniz!
Güncel

Dünyanın Tüm İklim Çeşitlerini Aynı Anda Hissedebileceksiniz!

Dünya'nın Tüm İklimlerini Aynı Anda Hissedebileceksiniz!
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
19 Haziran 2015

Biletler tamam, valizler hazırlandı ancak gittiğiniz şehir ya da ülkenin iklim koşullarına uygun giyinmediğinizi farkettiniz. İsveç’te yer alan bir hava alanı tam da bu dertlerinize son vermek için bir simülasyon geliştirmiş!

Bir çok uluslararası uçuş bağlantısı olan Stockholm Arlanda havaalanı , dünyada ki tüm hava koşullarını gerçek zamanlı olarak göstermeye yarayacak 3 tane farklı simülatör yerleştirerek hava koşulları ile ilgili sesli ve görsel ipuçlarını içerek bir sistemin yanında sıcaklık ve rüzgar simülatörü de eklemiş.

Hava koşullarını bir bulut sistemi üzerinden gerçek zamanlı olarak alan “İklim Portalı” adını verdikleri uygulama, farklı lokasyonlar için gerçek zamanlı hava durumu bilgisi sunabiliyor. Ayrıca özel ekipmanlarla desteklenen simülatör de ısıtıcılar, klimalar ve rüzgar simülatörleri bulunarak biraz daha gerçekçi bir hava yakalanmaya çalışılmış.

Eğer gideceğiniz bir yerin iklimi ile ilgili daha önceden bir tecrübe edinebilirseniz, o yolculuğa daha iyi hazırlanarak gidebilirsiniz düşüncesi ile ortaya çıkan İklim Portalı’nı Stockholm Arlanda havaalanı daha çok kendi tanıtımları amacıyla bu uygulamayı yapmış.

İklim Portalı üç tane farklı sistemden oluşuyor. “Sıcağa Git”  “Soğuğa Git”  “Büyüğe Git”. Bu sistemler sizi bir Dubai çölünde yürüyormuşcasına sıcakta  yada karlı bir havada üşüyormuş gibi hissettirebili ya da gitmek istediğiniz bazı Dünya’nın büyük şehirlerinde ki hava durumunu anlık olarak öğrenebilirsiniz.

Ağustosun sonuna kadar uygulamada kalacak İklim Portalını İsveç’e yolunuz düşerse tecrübe etmeden gelmeyin!

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön